Зеленський назвав "болем" ситуацію із зарплатами шахтарів та вугільною промисловістю України
Президент України Володимир Зеленський заявив, що не може постійно бути нянькою для Міністерства енергетики та вугільної промисловості й колектором, який вимагає зарплати шахтарям.
4 березня під час позачергового засідання парламенту президент України Володимир Зеленський заявив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості не справляється з поставленими завданнями, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ще один наш біль – ситуація із шахтарями та вугільною галуззю. Так, ці проблеми існують уже 15 років, але сьогодні це наш спадок і це наша відповідальність. Перш за все мова йде про зарплати шахтарям і збут українського вугілля. Ця проблема була влітку. Скажу чесно, що це ненормально, але втручалися всі, і я в тому числі. Проблема виникла знову, і я знову втрутився. Цього тижня шахтарям погасять 650 млн грн боргів, але я не можу щоразу ставати людям і психологом, і кризовим менеджером, і колектором, який вимагає чесно зароблені гроші, і нянькою профільного міністерства", – заявив Зеленський.
Президент додав, що "закрити шахту – не означає закрити питання".
"Спочатку має бути навчання і перекваліфікація людей, створення нових робочих місць, забезпечення аналогічною зарплатою і тільки потім можна піднімати питання про закриття тієї чи іншої неприбуткової шахти", – пояснив він.
Президент вважає, що про імпорт закордонного вугілля і електроенергії не може бути мови, коли українські шахтарі "не захищені державою".
"Це тисячі шахтарів і їхні родини", – підкреслив президент.
25 лютого Зеленський повідомив, що борг держави із заробітної платі шахтарям сягнув 1,1 млрд грн. Він доручив погасити його протягом найближчих двох місяців.
28 лютого Міністерство енергетики та захисту довкілля повідомило, що Кабмін виділить 654 млн грн на погашення заборгованості перед шахтарями.
У 2019 році шахтарі в різних областях України неодноразово проводили акції протесту з вимогою виплатити борги із зарплат.
Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель говорив, що до 2050 року Україна відмовиться від вугільної генерації. За його словами, міністерство поступово закриватиме нерентабельні вугільні шахти із собівартістю видобутку, вищою за 1000 грн за тонну, яких в Україні більшість.