Зеленський підписав закон про створення Офісу генпрокурора
23 вересня закон про реформу прокуратури підписав голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Цього самого дня документ повернули до парламенту з підписом президента Володимира Зеленського.
Президент України Володимир Зеленський 23 вересня підписав закон про створення Офісу генерального прокурора. Про це свідчать дані на сторінці законопроєкту №1032 на сайті Верховної Ради.
"Повернуто з підписом від президента", – інформує парламентський портал.
Раніше цього дня голова Ради Дмитро Разумков підписав закон і передав його на підпис главі держави.
Рада ухвалила цей проєкт закону у другому читанні й у цілому 19 вересня.
Документ подав у Верховну Раду 29 серпня президент України, у першому читанні його затвердили 10 вересня.
Глава держави запропонував створити Офіс генерального прокурора замість Генеральної прокуратури; у глави офісу будуть перший заступник і заступники, серед яких – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Також Зеленський ініціював ліквідацію військової прокуратури як самостійного структурного підрозділу.
Нова система прокуратури має складатися з Офісу генпрокурора, обласних та окружних прокуратур (нині – регіональні й місцеві), а також САП. В обласних і окружних прокуратурах можуть створювати спеціалізовані прокуратури. Передбачено, що прокурорів, які в день набуття законом чинності обійматимуть посади у ГПУ, регіональних, місцевих та військових прокуратурах, можуть перевести на посади прокурорів в Офісі генпрокурора, обласних та окружних прокуратурах тільки у разі успішного проходження атестації.
Діяльність кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів буде зупинено до 1 вересня 2021 року.
Максимальну кількість співробітників прокуратури в Україні пропонують скоротити з 15 тис. до 10 тис.
Обов'язковими умовами для генпрокурора, згідно з документом, мають стати вища юридична освіта і стаж роботи в галузі права не менш ніж п'ять років. Цю норму у 2016 році прибрали із законодавства, що дало змогу стати генпрокурором Юрієві Луценку.
Закон набуває чинності наступного дня після опублікування, крім деяких положень, які почнуть діяти після початку роботи Офісу генпрокурора.