Зеленський про розслідування справи Шеремета: Правоохоронці можуть вибачитися, якщо це була просто помилка
Президент України Володимир Зеленський допустив, що в розслідуванні справи про вбивство журналіста Павла Шеремета правоохоронці могли припуститися помилок.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив, що тішиться фактом, що справа про вбивство журналіста Павла Шеремета зрушила з мертвої точки, однак припустив, що правоохоронці могли припуститися помилок у розслідуванні.
Говорячи про свою участь у презентації попередніх результатів розслідування, Зеленський сказав, що не шкодує про це.
"Я тоді сказав, що є багато фактів, деякі з них серйозні, деякі слабші. Тому я говорив "імовірні виконавці", "імовірні вбивці". Я був дуже радий, що ми зрушили таку серйозну справу", – підкреслив президент.
Він зазначив, що якщо суд назве обвинувачення необґрунтованим, а докази недостатніми, правоохоронці, які цим займалися, "як мінімум вибачаться".
"Вони можуть вибачитися, якщо це була просто помилка, а якщо там були якісь спеціальні речі, то вибаченням таку справу не закрити", – додав Зеленський.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Того самого дня Нацполіція назвала їхні імена: військова медсестра Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт, 24 січня запобіжний захід пом'якшили до нічного домашнього арешту), військовослужбовець Сил спецоперацій Збройних сил України, музикант Андрій Антоненко (заарештовано) і дитяча хірургиня Юлія Кузьменко. У справі також фігурує подружжя Інна та Владислав Грищенки як "особи, що володіють інформацією". Про підозру їх не повідомляли.
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, останнього також називають організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери на маршруті прямування спільників.
Адвокати підозрюваних заявляли про фальсифікацію доказів, зокрема про невідповідність даних експертиз реальним обставинам справи.