Зеленський: Пропонуємо предметно розглянути приєднання України до програми розширених можливостей НАТО
Президент України Володимир Зеленський вважає, що Україна готова до переходу на новий рівень співпраці з НАТО.
НАТО слід розглянути можливість приєднання України до програми розширених можливостей Альянсу. Про це 31 жовтня в Києві на засіданні комісії Україна – НАТО заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляють на його сайті.
"Пропонуємо предметно розглянути приєднання України до програми розширених можливостей НАТО. Певен, що Україна готова до переходу на цей новий рівень співпраці", – сказав він.
За словами президента, Україна прагне поглибити співпрацю з Альянсом для зміцнення своєї обороноздатності, а також для посилення своєї стійкості до сучасних загроз.
"Ми розуміємо, що тільки ефективні реформи є запорукою нашого членства в Альянсі. Ми віддані трансформації України відповідно до стандартів НАТО й саме на цьому фокусуємо наші спільні зусилля", – підкреслив Зеленський.
Він також подякував НАТО за політичну і практичну підтримку.
"Ми вдячні, що Альянс продовжує надавати нам політичну та практичну допомогу, особливо в реформуванні сектору безпеки та оборони. Гарною основою для цього є комплексний пакет допомоги НАТО, ухвалений у 2016 році. Сподіваємося, що він буде доповнений, оновлений та розширений додатковими проєктами й заходами", – заявив Зеленський.
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості".
Згідно з Воєнною доктриною України, ухваленою у 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і НАТО. Закон набув чинності 21 лютого.
Згідно з результатами червневого опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", вступ України в Альянс підтримує 53% громадян. У жовтні 54,4% респондентів, опитаних Центром Разумкова, висловилися проти можливої відмови від вступу в Альянс.
Фракція "Європейська солідарність" запропонувала уповноважити голову Верховної Ради підписати звернення української влади до Північноатлантичного альянсу про надання Україні плану дій щодо членства в НАТО.
У Міністерстві закордонних справ та Міноборони України виступили проти цієї ідеї.