Зеленський відповів на пропозицію батька Гандзюк про зустріч

Зеленський запропонував зустрітися в Адміністрації Президента
Фото: Володимир Зеленський / Facebook

Батько загиблої радниці мера Херсона Катерини Гандзюк Віктор Гандзюк попросив про зустріч із президентом Володимиром Зеленським стосовно розслідування вбивства його доньки. Президент України Володимир Зеленський відповів на його лист у соціальній мережі.

Президент України Володимир Зеленський у Facebook відповів на пропозицію про зустріч батька загиблої активістки із Херсона Катерини Гандзюк.

"Я хочу зустрітися із президентом разом із тими, хто весь час не дає забути про вбивство Каті. Не для піару. Нам потрібна зустріч без камер та журналістів. У нас є дуже важлива розмова, і в нас усього одна мета – покарати винних у вбивстві. Балотуючись, Володимире, ви вимагали у [п'ятого президента України] Петра Порошенка покарати вбивць Каті. Сьогодні президентом стали ви. Убивці досі не покарані", – написав учора Віктор Гандзюк.

Сьогодні Зеленський написав коментар під його постом:

"Доброго дня. Давайте зустрінемося в АП. З вами з'єднається Марія".

Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла.

За підозрою у скоєнні злочину заарештували колишнього помічника народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігоря Павловського, а також учасників АТО Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука. Ще одного підозрюваного, Олексія Левіна, заочно заарештовано, за попередньою інформацією, він переховується в Домініканській Республіці. Генпрокурор України Юрій Луценко називав його головним фігурантом справи.

Згідно зі схемою, яку продемонстрував 11 лютого генеральний прокурор Юрій Луценко, голова Херсонської облради Владислав Мангер замовив і частково оплатив напад на Гандзюк.

На початку квітня Торбіну, Вишневському, Горбунову, Васяновичу і Грабчуку змінили підозру з участі у вбивстві на умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Вони визнали провину і уклали угоду зі слідством.

Павловському тепер інкримінують не організацію вбивства, а приховування злочину, що передбачає м'якше покарання. Мангеру підозру змінили із замовлення вбивства на замовлення побиття. Урядовець перебуває на волі.

6 червня суд засудив Торбіна до шести з половиною років позбавлення волі, Грабчука – до шести років, Васяновича і Вишневського – до чотирьох років, Горбунова – до трьох років в'язниці.

10–12 червня активісти провели низку акцій біля Генпрокуратури з вимогою оголосити підозру замовникам убивства Гандзюк.