Зеленський вимагає від правоохоронців за два тижні знайти, хто прослуховував Гончарука
У зв'язку з публікацією на YouTube-каналі "Как обмануть президента" аудіозаписів розмов, які нібито відбулися між представниками Нацбанку і прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком, останній написав заяву про відставку. Зеленський доручив правоохоронцям дізнатися, хто оприлюднив ці записи.
Президент України Володимир Зеленський вимагає від правоохоронних органів за два тижні встановити причетних до запису розмов під час зустрічі прем'єр-міністра Олексія Гончарука, міністрів і представників Національного банку України. Про це 17 січня поінформувала пресслужба Офісу президента.
В ОПУ зазначили, що відповідне завдання Зеленський поставив під час зустрічі з керівниками Служби безпеки України, Офісу генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та Управління державної охорони.
"Вимагаю, щоб за два тижні якомога швидше ми з вами отримали інформацію – хто вів записи... Знайти, хто це зробив, і розібратися із цим", – сказав президент.
Зеленський додав, що в межах кримінального провадження має бути чітко встановлено коло осіб, які були на переговорах, і з'ясовано обставини, за яких вони відбувалися.
"У засобах масової інформації було багато фейків щодо присутності тих чи інших посадових осіб. Фотографія, яка є у ЗМІ, – з'ясувати, чи справді всі ці люди були учасниками, чи ні", – підкреслив він.
За словами прем'єр-міністра, у нього із представниками НБУ було кілька переговорів. Зустріч, із якої було оприлюднено перший уривок, тривала п'ять годин, зазначив президент.
"Зеленський також вимагає впродовж двох тижнів напрацювати необхідні заходи, щоб унеможливити подібні інциденти в майбутньому й технічно забезпечити захист інформації. Несанкціоноване прослуховування та фіксування розмов не повинно мати місця у приміщеннях органів державної влади всіх рівнів, адже це питання національної безпеки", – додали в ОПУ.
15 січня YouTube-канал "Как обмануть президента" оприлюднив аудіозапис розмов, які нібито відбулися між Гончаруком, міністеркою фінансів Оксаною Маркаровою, головою Національного банку України Яковом Смолієм та його заступницею Катериною Рожковою.
У Кабміні не підтвердили справжності прослуховування. "Пресслужба Кабінету Міністрів не має інформації щодо справжності жодного аудіо- чи відеозапису, що розповсюджуються в мережі інтернет", – ідеться в повідомленні.
16 січня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що його фракція не підтримує ідеї відставки Гончарука.
17 січня прем'єр-міністр заявив, що написав заяву про відставку й передав її президентові із правом внесення в парламент, щоб "забрати будь-які сумніви поваги та довіри до глави держави".
Відповідно до закону про Кабмін, прем'єр-міністр мав подати заяву до Ради, а не президенту.
Гончарук пояснив, що заяву про відставку, яку він передав Зеленському, написано на ім'я голови парламенту. Президент може передати документ до Ради в будь-який момент. До рішення президента уряд продовжить роботу у штатному режимі, додав він.
Уряд на чолі з Гончаруком було сформовано в перший день роботи Верховної Ради, 29 серпня 2019 року.