Зеленський запевнив президента Литви у продовженні в Україні реформ у межах євроінтеграції

Під час зустрічі обговорили активізацію співпраці України та Литви у галузі альтернативної енергетики
Фото: president.gov.ua

Український президент Володимир Зеленський обговорив із президентом Литви Гітанасом Науседою, зокрема, питання мирного врегулювання конфлікту на Донбасі та проблеми відновлення інфраструктури.

Президент України Володимир Зеленський у Варшаві  під час участі в заходах з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни запевнив президента Литви Гітанаса Науседу у продовженні в Україні реформ у межах євроінтеграції, повідомила 1 вересня пресслужба українського президента.

"Лідери країн позитивно оцінили економічну та інвестиційну співпрацю двох держав, а також наголосили на важливості поглиблення співробітництва в цих галузях. Учасники зустрічі обговорили рух України до Європейського союзу. Володимир Зеленський запевнив, що керівництво держави продовжуватиме реформи в рамках євроінтеграції", – ідеться в повідомленні.

За словами Зеленського, Україна й надалі буде проводити реформи, адже вибрала цей курс.

"Ми зробимо їх не для Євросоюзу, а для себе. Однак вони збігаються із баченням ЄС", – сказав президент України.

Під час зустрічі також обговорювали активізацію співпраці в галузі альтернативної енергетики.

Литовська сторона підтвердила підготовку до проведення Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка відбудеться у 2020 році в Литві.

Учасники зустрічі також обговорили питання мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, зокрема в межах нормандського формату.

Президент Литви запросив Володимира Зеленського у Вільнюс. Зі свого боку глава Української держави закликав литовців відвідати інвестиційний форум у Маріуполі восени 2019 року, а також узяти участь у відновленні інфраструктури Донбасу.

16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. 11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною і Євросоюзом.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними РФ бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Росія офіційно не визнає свого вторгнення на територію України, незважаючи на оприлюднені факти і докази. У червні 2019 року Зеленський повідомляв, що у вересні заплановано проведення інвестиційного форуму для відновлення Донбасу.