Зеленський: Жодного кума або військового друга на посади я не призначив, але у країні кадровий голод
Президент України Володимир Зеленський заявив, що призначає на посади, зважаючи на професійні якості кандидатів, і зазначив, що освіта генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та керівника Офісу президента Андрія Єрмака відповідає їхнім постам.
Президент України Володимир Зеленський заявив на пресконференції 20 травня, що не призначає на посади кумів, але у країні є кадровий голод, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Журналіст "Української правди" Роман Кравець запитав у Зеленського, чому він робить кадрові призначення не за професійними якостями, а з огляду на близькість до президента. Як приклад він навів друзів Зеленського Івана Баканова, який очолює Службу безпеки, та Андрія Єрмака, який керує Офісом президента, а також генеральну прокурорку Ірину Венедіктову.
"Жодного кума або військового приятеля я не буду призначати, жодного кума або військового друга я не призначив. Стосовно пані Венедіктової, я не зрозумів вашого запитання. Я обіцяв, що до влади прийдуть інші люди. І коли ви цитуєте мене й говорите, що я обіцяв, що до влади прийдуть нові, інші люди, ви запитуєте мене, чому генеральний прокурор раніше не працював у Генеральній прокуратурі? Складне питання, не знаю, що вам відповісти, тому що це нова людина", – сказав Зеленський.
Він заявив, що познайомився з Венедіктовою тільки під час виборчої кампанії.
"Вона освічена людина. Вона має певну освіту. Вона практик. Вона має звання. Вона була депутатом Верховної Ради за списком "Слуги народу". Ми запропонували людей, які були чистими, які раніше не були в Генеральній прокуратурі. Тому вона і стала главою Генеральної прокуратури", – заявив глава держави.
У Єрмака, за словами президента, саме та освіта, яка необхідна керівникові Офісу президента.
"Хто такий пан Єрмак? Пан Єрмак не має досвіду як кінопродюсер, нехай він мені пробачить. Пан Єрмак завжди був досвідченим юристом. Пан Єрмак має саме ту освіту, яка необхідна главі офісу, як мені здається", – зауважив Зеленський.
Він заявив, що зараз є багато вакансій на високі посади, але дуже складно знайти гарних кандидатів.
"У нас кадровий голод у країні. Я не можу зараз знайти гарного міністра культури. Ми разом із прем'єром шукаємо. Ми зверталися до нашої культурної спільноти, до багатьох людей, казали: "Дайте". Нам дуже складно знайти міністра освіти. Дуже складно знайти міністра енергетики. Яку б людину ми не взяли в галузі енергетики, наступного дня ЗМІ пишуть: "Це точно людина [бізнесмена Ріната] Ахметова, або [бізнесмена Ігоря] Коломойського, або [бізнесмена Віктора] Пінчука". Скажіть, де у нас у країні незалежні енергетики? Дайте мені!" – звернувся Зеленський до журналістів.
Зеленського було обрано президентом України у квітні 2019 року. У другому турі виборів за нього проголосували 73,22% українців, за чинного на той час главу держави Петра Порошенка – 24,45%. 20 травня того самого року Зеленський склав присягу і вступив на пост.
Під час виборчої кампанії Зеленський критикував попередніх президентів за призначення друзів на посади. "Кому подобається, коли президент призначає на посади свого кума чи армійського друга? Чому так відбувається вже 28 років? Ми разом із тобою написали програму "Україна мрії". Зараз наступний крок – команда мрії", – заявив Зеленський у лютому 2019 року.
За даними Комітету виборців України, протягом року президентства Зеленського державні посади надали понад 30 колишнім співробітникам студії "Квартал 95", художнім керівником якої Зеленський був до обрання главою держави, або компаній, які співпрацювали із "Кварталом 95".