Зеленський звинуватив Раду в затягуванні його інавгурації, у Міжнародному трибуналі відбулися слухання про захоплення РФ українських моряків. Головне за день
"ГОРДОН" подає огляд основних подій п'ятниці, 10 травня.
Зеленський звернувся до Верховної Ради з вимогою провести інавгурацію
Новообраний президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення, у якому сказав, що поки депутати "трясуться за свої мандати", президент України Петро Порошенко "коїть незворотнє" і робить активні кадрові перестанови. Він висунув вимогу до Верховної Ради призначити інавгурацію на 19 травня.
В Адміністрації Президента відповіли Зеленському, що Порошенко залишається чинним главою держави і відповідає за ситуацію у країні, виконуючи свої обов'язки згідно з духом і буквою Конституції.
Відбулися слухання в Міжнародному трибуналі у справі про захоплення українських моряків
У Міжнародному трибуналі з морського права відбулися слухання у справі про захоплені Росією українські кораблі та моряків. На них від України виступили заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, професори Фред Соунс і Жан-Марк Тювінен, юрист Марні Чік. Україна вимагає як тимчасові заходи зобов'язати РФ негайно звільнити 24 українських військових моряків і три кораблі. Рішення суд має оголосити 25 травня.
Якщо Росія відмовиться виконувати рішення Міжнародного морського трибуналу, це може привести до посилення антиросійських санкцій, сказав адвокат Микола Полозов.
Конфлікт у Православній церкві України
У коментарі ТСН почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідовано, тому що зробити це, за словами патріарха, "може той, хто його створив". Посилаючись на джерела, видання повідомило, що Філарет збирає архієреїв ПЦУ, щоб обговорити можливість відновлення Київського патріархату під його керівництвом.
Глава ПЦУ митрополит Епіфаній розмови про ймовірне відновлення Київського патріархату назвав "згубними" і попередив, що це може призвести до втрати Україною томосу про автокефалію.
У Мінкультури заявили, що будь-які розмови про УПЦ КП можливі лише в минулому часі, оскільки після об'єднавчого собору всі керівни органи Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви було інкорпоровано в нову Православну церкву України.
Допит Ситника
Сьогодні директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник приїжджав на допит у ГПУ.
Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що директора НАБУ викликали на допит через імовірне втручання у вибори президента США. Слідчі Державного бюро розслідувань також вивчають питання про ймовірні корупційні дії глави НАБУ, пов'язані з його відпочинком на одній із мисливських баз у Рівненській області.
Перед допитом директор НАБУ назвав абсурдними звинувачення у втручанні у вибори у США у 2016 році.
У Генпрокуратурі повідомили, що Ситник узяв час для збору необхідних документів.
Сейм Латвії визнав депортацію кримських татар геноцидом
У заяві, ухваленій Сеймом Латвії з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, ідеться, що радянська влада здійснила щодо кримськотатарського народу геноцид.
ЗМІ повідомили, що Джуліані хоче зустрітися із Зеленським
Колишній мер Нью-Йорка та особистий адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані хоче переконати новообраного президента України Володимира Зеленського продовжити розслідування у справі компанії Burisma, де працював син екс-віце-президента США Джо Байдена. Останній, імовірно, стане головним суперником Трампа на виборах президента США у 2020 році, повідомляє The New York Times.