Журналіст Садовничий: Я не розумію, чому Шабуніну можна без наслідків бити іншу людину
Головний редактор інформагентства "Фінансовий клуб" В'ячеслав Садовничий назвав кримінальне провадження щодо глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна "криміналом за "битовухою".
Кримінальне провадження щодо глави Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна не є політичним переслідуванням, написав журналіст, головний редактор інформагентства "Фінансовий клуб" В'ячеслав Садовничий у Facebook.
"Усе логічно: Шабунін ударив людину, людина подала в поліцію заяву, поліція знайшла склад злочину, вручила підозру, далі буде суд, який визначить покарання за побиття людини. Усе, як і повинно бути в правовій державі, яку будує ЦПК. Чи не її він будує? Водночас поліція вирішила поки не висувати обвинувачення за статтею "умисне перешкоджання журналістській діяльності", загроза чого призвела до дивної дискусії про сорти журналістів (що є "псевдожурналісти", яких можна бити, і "правильні журналісти", яким дозволено бити)", – зазначив він.
Садовничий заявив, що попри те, що провадження перекваліфікували, журналісти й антикорупціонери "не вгамовуються та далі заявляють про політичні репресії та жертву щодо людини, скоєння якою кримінально караного діяння зафіксовано на відео".
"Я не розумію, чому Шабуніну можна без наслідків бити іншу людину. Тому що він свій? Чи тому, що він б'є чужих? Чому він має уникнути відповідальності? Чому кримінал за "битовухою" (ст. 122) називається політичним переслідуванням? Чому аналогічні тези про політичні переслідування корупціонерів (хоча ще немає рішення суду) Мартиненка та Полякова (колишній нардеп від "Народного фронту" Микола Мартиненко та нардеп від "Народного фронту" Максим Поляков. – "ГОРДОН") викликали сміх, а Омеляна та Гаврилюка (міністр інфраструктури Володимир Омелян і нардеп від "Народного фронту" Михайло Гаврилюк. – "ГОРДОН"), які за них поручалися та вступалися, усі цим тролили? Тепер треба тролити та висміювати прихильників хука Шабуніна? І чим тепер відрізняються журналісти від політиків?" – написав журналіст.
8 червня Шабунін ударив в обличчя Філімоненка, який підійшов до нього з мікрофоном. Філімоненко заявляв після інциденту, що його госпіталізували з надколом щелепи та струсом мозку. Шабунін сказав, що вдарив Філімоненка за те, що він образив співробітницю Центру протидії корупції Олександру Устінову.
У ЦПК учора повідомили, що главу центру підозрюють у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України (навмисне заподіяння журналістові, його близьким родичам чи членам сім'ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності).
Сьогодні стало відомо, що провадження перекваліфікували. Його повідомили про підозру за ч. 1 ст. 122 Кримінального кодексу України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, не небезпечне для життя, але яке спричинило тривалий розлад здоров'я або значну стійку втрату працездатності менше ніж на одну третину). Шабуніну загрожують виправні роботи на строк до двох років, обмеження або позбавлення волі на строк до трьох років.
За словами глави ЦПК, він не заподіював Філімоненкові тілесних ушкоджень середньої тяжкості, тільки "легенько стукнув" його один раз. За словами Шабуніна, блогер "довів співробітницю ЦПК до істерики, маніпулюючи смертю її друга в АТО". Глава ЦПК сказав, що Філімоненко також "обливав брудом" його сім'ю.
У прокуратурі заявили, що перевіряють, чи є блогер, якого вдарив Шабунін, журналістом.
16 серпня суд має обрати главі ЦПК запобіжний захід. Слідчі просять зобов'язати його не виїжджати з Києва, повідомили в організації.