"Знаю імена тих, кого зґвалтували детективи з метою вибити свідчення на мене". Грановський прокоментував підозри у справі Одеського припортового заводу
Депутат Верховної Ради VIII скликання Олександр Грановський завив, що активізація розслідування кримінального провадження за фактом завдання збитків Одеському припортовому заводу пов'язана з імовірною відставкою керівників силових відомств України.
Колишній народний депутат України від Блоку Петра Порошенка Олександр Грановський вважає, що нові підозри у справі про завдання збитків АТ "Одеський припортовий завод" пов'язані зі звільненням генерального прокурора Руслана Рябошапки і йморівною заміною директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Про це він написав 6 березня у Facebook.
За версією НАБУ, група підозрюваних завдала підприємству збитків на 93,3 млн грн. За інформацією програми "Схеми" ("Радіо Свобода"), одна з фігурантів справи – Ольга Ткаченко, колишня помічниця Грановського.
Грановський повідомив, що цю справу було відкрито ще у 2015 році. На думку ексдепутата, детективи "дістали її із запорошеного комода" невипадково.
"Свіжий виток процесуальних дій навколо неї з'явився в ту саму секунду, коли захиталися крісла під Ситником і Рябошапкою", – вважає політик.
Він заявив, що із 2015 року не брав участі в жодній слідчій дії в межах розслідування цього кримінального провадження.
"Жодного допиту або обшуку в мене протягом п'яти з гаком років не відбулося. Аж до 27 лютого 2020 року. Виходить так: понад п'ять років детективи НАБУ під чуйним процесуальним керівництвом прокурорів САП не змогли угледіти в моїх діях складу злочину, але вирішили подивитися на цю справу свіжим поглядом тільки зараз, за п'ять років. Чому зараз? Тому що директор НАБУ і ексгенеральний прокурор відчули ризики, пов'язані зі своїм звільненням. Вони виходили з того, що без гучної події їм не обійтися – відставка в іншому разі неминуча. Генпрокурор не встиг, але директор НАБУ ще розраховує врятуватися", – написав Грановський.
Він вважає, що проведення обшуків за п'ять років після відкриття кримінального провадження – "дешевий фарс і спроба прикрити свій зад".
"Мене очевидно можна не любити, не сумніваюся, що я не маю всім подобатися, але, будь ласка, ідіотом мене не вважайте. Хтось готовий повірити в те, що за п'ять років після реєстрації справи в ній раптом аргументовано знадобилося проводити обшуки? Або що генпрокурор увійшов у групу прокурорів (навіть не після свого призначення, а за день до ймовірного звільнення), щоб займатися об'єктивним розслідуванням у цій стародавній справі? Я не живу у вакуумі і мені добре відомі всі імена тих, кого зґвалтували детективи з метою вибити хоч якісь свідчення на мене", – заявив політик.
Він стверджує, що команду "відродити цю давню і пусту справу" дали в Офісі президента.
Одеський припортовий завод – одне з найбільших підприємств хімічної галузі України. Розташований на території міста Южне, за 47 км від Одеси, спеціалізується на виробництві аміаку та карбаміду. Передбачають, що завод буде виставлено на приватизацію.
За даними слідчих НАБУ, довірена особа нардепа організувала схему, за якою Одеський припортовий завод продавав мінеральні добрива приватній компанії за цінами, нижчими за ринкові. Надалі ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям за конкурентними цінами. За даними бюро, схема діяла з березня до грудня 2015 року.
Грановський був народним депутатом із листопада 2014-го до серпня 2019 року. За даними видання Kyiv Post, у серпні 2019 року він отримав імміграційну візу в Ізраїль, яка дає йому право на ізраїльське громадянство.