"226 поправок – гроб". Нардепка Стефанишина заявила, що законопроєкт про медичний канабіс заблокували у Раді
Законопроєкт України про медичний канабіс заблокували у Верховній Раді поправками. Про це 22 листопада повідомила у Facebook народна депутатка Ольга Стефанишина.
Вона показала обсяг паперів, який займають ці поправки.
"Законопроєкт про медичний канабіс заблоковано в Раді. Цей стос паперів – 882 поправки народних депутатів, які ми аналізували понад три місяці. Найбільш притомні ми врахували, і я дякую колегам за конструктив", – написала Стефанишина.
Вона зазначила, що було проведено "години перемовин з аграріями, Нацполіцією, громадськістю та народними депутатами".
"Ми зробили так, щоб він запрацював одразу, як Кабмін ухвалить усю підзаконку, і пацієнти вже наступного року могли отримати ліки й утамувати свій біль. Але 226 із цих поправок – гроб. Бо це поправки "Батьківщини", які [лідерка партії нардепка] Юлія Тимошенко та її колеги погрожують ставити на врахування, щоб виснажити залу і позбавити закон голосів. Це понад 400 хвилин часу роботи Ради, а по факту – два дні абсолютно безглуздого спектаклю: коли правки ставлять на голосування, просто щоб тягнути час і не дати закону пройти залу", – вважає Стефанишина.
Нардепка закликала "дотиснути" ухвалення законопроєкту про медичний канабіс і попросила у громадськості про підтримку.
Контекст:
Кабмін підтримав законопроєкт про обіг конопель у червні 2022 року. За місяць його зареєстрували в Раді за №7457, на внесення до порядку денного ініціатива чекала майже рік: її внесли в залу лише після заклику президента й "великої мобілізаційної роботи" щодо пошуку голосів.
Автори законопроєкту заявляють, що хочуть створити умови для розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування і проведення наукових досліджень щодо ефективності конопель. За оцінкою Офісу президента України, ще 2020 року препаратів на основі канабісу потребувало щонайменше 2 млн українців.
Верховна Рада 13 липня 2023 року ухвалила в першому читанні законопроєкт №7457 про регулювання обігу рослин роду конопель із медичною, науковою та промисловою метою. Ініціатива, зокрема, прописує вимоги до вирощування рослин канабісу, виробництва, зберігання, перевезення рослин і препаратів із конопель, а також передбачає контроль за обігом канабісу. Купити ліки, згідно із законопроєктом, можна буде в аптеках за наявності електронного рецепта лікаря.
Профільний комітет Ради рекомендував ухвалити законопроєкт про медичний канабіс у другому читанні.
Це не перша спроба нардепів легалізувати канабіс з медичною метою. У Раді минулого скликання встигли лише внести до порядку денного відповідний законопроєкт, але так і не винесли на голосування до закінчення строку повноважень депутатів.
Ще один законопроєкт про легалізацію медичного канабісу розглядала Рада чинного скликання. Улітку 2021 року його вніс президент, а потім парламентарі провалили голосування в першому читанні й передали ініціативу на доопрацювання.