"4G через G". Шимків заявив, що секретаріат Кабміну знайшов у постанові про впровадження 4G в Україні "корупційні ризики"
Документи про впровадження зв'язку 4G в Україні на наявність корупційних ризиків має перевірити заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.
Кабінет Міністрів України 86-й день не підписує постанови про внесення змін у Національну таблицю розподілу смуг радіочастот та План використання радіочастотного ресурсу України. Про це у Facebook написав заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.
"Що ж саме є в цій постанові? Кажуть там секретаріат КМУ знайшов "корупційні ризики", – написав Шимків.
Він зазначив, що крім суто технологічних змін і тих, які стосуються космічної тематики, у постанові передбачене використання технології LTE-Advanced (4G), але тільки "видача ліцензій на користування радіочастотним ресурсом із використанням зазначеної радіотехнології разом із можливістю використання інших радіотехнологій у конкретних смугах у межах зазначених смуг радіочастот на конкурентній основі, зокрема на конкурсних або тендерних засадах, за умови їх вивільнення наявними користувачами та за результатами досліджень".
Шимків підкреслив, що право отримати частоти в постанові передбачене на конкурентній основі.
"Ну і де тут корупційний ризик? Значно більший "корупційний ризик" є в затягуванні процесу ухвалення цих змін. Чому? Тому що комусь дуже кортить продовжити свою ліцензію на певну смугу частот без конкурсу, а потім торгувати цією смугою та/або запровадити LTE у цій смузі без конкурсу. Навіть заявочку подали… Ну дуже комусь кортить отримати право запускати технологію 4G у своєму городі не на конкурсних засадах та без внесків до державного бюджету", – заявив заступник глави АП.
Він зазначив, що тепер документи на наявність корупційних ризиків має перевірити заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.
"Віримо в Макса!" – додав Шимків.
Запуск зв'язку 3G в Україні почався на початку 2015 року. У липні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав указ про впровадження 4G. Згідно з документом, зв'язок 4G має запрацювати в Україні у 2017 році.