7 лютого до України приїдуть глави МЗС чотирьох країн ЄС. Серед тем перемовин – стримування РФ
Про це повідомив пресцентр Міністерства закордонних справ України.
Зазначають, що візит глави МЗС ФРН Анналени Бербок триватиме два дні, він стане другим від початку року.
У Києві Бербок проведе перемовини з очільником МЗС України Дмитром Кулебою.
"Міністри проведуть переговори, ключовими темами яких стануть координація зусиль у рамках нормандського формату, втілення комплексного пакету стримування Росії, розвиток торговельних відносин, зміцнення енергетичної безпеки, активізація діалогу щодо історичної відповідальності Німеччини перед Україною, – ідеться у повідомленні. – Під час візиту глава МЗС Німеччини також планує відвідати лінію розмежування на Донбасі, щоб ознайомитися з актуальною безпековою ситуацією у зоні російсько-українського збройного конфлікту".
Окрім того, 7–8 лютого спільний візит до України здійснять глави МЗС Чехії, Словаччини та Австрії Ян Ліпавський, Іван Корчок та Александер Шалленберг.
В українському МЗС наголосили, що це "перший в історії візит глав зовнішньополітичних відомств країн славковського формату", який має на меті продемонструвати солідарність з Україною на тлі агресивних дій РФ.
"Дмитро Кулеба та його чеський, австрійський та словацький колеги проведуть переговори, ключовими темами яких стане подальша підтримка України у протидії російській агресії, втілення комплексного пакету стримування РФ, зміцнення безпекової взаємодії, підтримка економічної та фінансової стабільності нашої держави", – розповіли у МЗС України.
Зазначають, що міністри славковського формату також планують відвідати зону проведення операції Об'єднаних сил.
Контекст:
Візит іноземних дипломатів в Україну відбудеться на тлі накопичення російських військ поблизу кордону України та повідомлень про ймовірне вторгнення РФ.
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.
Глава Міноборони України Олексій Резніков розповів 3 лютого 2022 року, що біля кордону України зібрано 115 тис. російських військ наземного компонента. Вони перебувають у Білорусі, РФ, а також на тимчасово окупованих територіях у Криму та ОРДЛО.
США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.
Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила в інтерв'ю Financial Times, яке вийшло 15 січня, що США мають 18 різних сценаріїв на випадок вторгнення Росії до України. У Кремлі відповіли, що "теж різні сценарії розглядають".
У Білому домі повідомили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.
28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.
За словами Резнікова, імовірність значної ескалації з боку РФ – низька.