7 лютого до України приїдуть глави МЗС чотирьох країн ЄС. Серед тем перемовин – стримування РФ

Іноземні дипломати під час візиту до України відвідають лінію розмежування на Донбасі, зазначили у МЗС
Фото: depositphotos.com
7 лютого до України з робочим візитом приїдуть очільники МЗС Німеччини, Австрії, Словаччини та Чехії, під час візиту дипломати, зокрема, відвідають лінію розмежування на Донбасі.

Про це повідомив пресцентр Міністерства закордонних справ України.

Зазначають, що візит глави МЗС ФРН Анналени Бербок триватиме два дні, він стане другим від початку року.

У Києві Бербок проведе перемовини з очільником МЗС України Дмитром Кулебою.

"Міністри проведуть переговори, ключовими темами яких стануть координація зусиль у рамках нормандського формату, втілення комплексного пакету стримування Росії, розвиток торговельних відносин, зміцнення енергетичної безпеки, активізація діалогу щодо історичної відповідальності Німеччини перед Україною, – ідеться у повідомленні. – Під час візиту глава МЗС Німеччини також планує відвідати лінію розмежування на Донбасі, щоб ознайомитися з актуальною безпековою ситуацією у зоні російсько-українського збройного конфлікту".

Окрім того, 7–8 лютого спільний візит до України здійснять глави МЗС Чехії, Словаччини та Австрії Ян Ліпавський, Іван Корчок та Александер Шалленберг.

В українському МЗС наголосили, що це "перший в історії візит глав зовнішньополітичних відомств країн славковського формату", який має на меті продемонструвати солідарність з Україною на тлі агресивних дій РФ.

"Дмитро Кулеба та його чеський, австрійський та словацький колеги проведуть переговори, ключовими темами яких стане подальша підтримка України у протидії російській агресії, втілення комплексного пакету стримування РФ, зміцнення безпекової взаємодії, підтримка економічної та фінансової стабільності нашої держави", – розповіли у МЗС України.

Зазначають, що міністри славковського формату також планують відвідати зону проведення операції Об'єднаних сил.

Контекст:

Візит іноземних дипломатів в Україну відбудеться на тлі накопичення російських військ поблизу кордону України та повідомлень про ймовірне вторгнення РФ.

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.

Глава Міноборони України Олексій Резніков розповів 3 лютого 2022 року, що біля кордону України зібрано 115 тис. російських військ наземного компонента. Вони перебувають у Білорусі, РФ, а також на тимчасово окупованих територіях у Криму та ОРДЛО.

США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила в інтерв'ю Financial Times, яке вийшло 15 січня, що США мають 18 різних сценаріїв на випадок вторгнення Росії до України. У Кремлі відповіли, що "теж різні сценарії розглядають".

У Білому домі повідомили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

За словами Резнікова, імовірність значної ескалації з боку РФ – низька.