71% українців вважає недостатніми зусилля української влади щодо проведення реформ – опитування

Зусилля влади щодо реформування вважає достатніми 19% опитаних
Фото: ЕРА (архів)

В Україні знизилася частка громадян, які вважають недостатніми зусилля влади щодо проведення реформ. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), опубліковані 26 жовтня.

"Переважна більшість респондентів критично оцінюють зусилля влади із проведення реформ – лише 19% вважають зусилля достатніми (у 2021 році було 15%). Натомість 71% вважають зусилля недостатніми (у 2021 році було 76%)", – пише КМІС.

В інституті зазначили, що "лише 15% вважають, що процес реформ добре висвітлюється у медіа, ще 45% вважають висвітлення частковим".

"Поінформованість про окремі реформи/завдання є також невисокою. При цьому найбільший запит – на боротьбу з корупцією. Серед 10 реформ/завдань 90% респондентів до топтрійки зараховують саме антикорупційну діяльність, зокрема з них 58% вважають це завданням №1 для України", – ідеться в релізі.

Дослідники назвали ще дві актуальні, на думку опитаних, топреформи в Україні: завдання, пов'язані з війною (77% респондентів зараховують їх до топтрійки), та реформу судової системи (43%).

Про забезпечення прав людини говорять 26% респондентів, а про реформу правоохоронних органів – 21%, наголосили у КМІС.

Скриншот: kiis.com.ua

Опитування проводили із 4-го до 20 вересня методом особистих інтерв'ю з використанням планшета. Було опитано 2005 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, які контролює уряд (окрім Херсонської та Донецької областей). Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

Контекст:

У Єдиному державному реєстрі українських корупціонерів, який адмініструє Національне агентство з питань запобігання корупції, станом на 26 жовтня міститься 2587 записів, зроблених 2023 року.