Адвокати та родичі Кернеса хочуть його "реабілітації" через суд у справі про викрадення активістів Євромайдану
Адвокати та родичі покійного мера Харкова Геннадія Кернеса хочуть через суд реабілітувати його у справі про викрадення активістів Євромайдану у 2014 році. Про це "Укрінформу" 23 грудня сказав адвокат Кернеса Олександр Гунченко.
"У мережі поширюються чутки про нібито закриття 24 грудня у Київському райсуді Полтави слухань у справі проти Кернеса щодо подій у січні 2014 року у Харкові у зв'язку зі смертю обвинуваченого. Це помилкова інформація. Родина та адвокати Кернеса заперечують проти закриття справи у зв'язку зі смертю Кернеса, бо це не є реабілітуючою підставою для висновків", – сказав він.
За твердженнями адвоката, "має бути повне виправдання та реабілітація, як, наприклад, у справах про репресованих".
Кернес був мером Харкова від 2010 року. У 2020 році він знову виграв вибори, набравши у першому турі 60,34%. Від середини вересня мер лікувався від наслідків коронавірусної інфекції у берлінській клініці "Шаріте". Син Кернеса Данило розповів, що після поранення, яке харківський очільник дістав у 2014 році, у нього була слабка легеня – її тоді "прошила" куля. Із цим був пов'язаний важкий перебіг хвороби. 17 грудня стало відомо, що Кернес помер. 23 грудня його поховали.
За версією прокуратури, Кернес та його охоронці Віталій Блинник та Євген Сміцький у березні 2014 року викрали та побили учасників Євромайдану Сергія Ряполова та Олександра Кутяніна. Мер Харкова заявляв, що вважає справу проти себе сфабрикованою. Він стверджував, що зможе довести свою невинність.
Київський райсуд Полтави розглядав справу понад три роки. 10 серпня 2018 року суддя Андрій Антонов закрив справу "у зв'язку із відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі". У рішенні ідеться, що прокурори блокували судові дебати, не з'являючись на них. Тодішня заступниця генпрокурора України Анжела Стрижевська заявила, що вони у цей час хворіли. Антонов говорив, що неодноразово просив Генпрокуратуру забезпечити явку когось із 19 прокурорів, які у різні періоди займалися справою Кернеса, але відповіді не було. Колишній генпрокурор Юрій Луценко говорив, що до закриття судом кримінального провадження проти Кернеса причетні народні депутати України.
16 серпня ГПУ оскаржила закриття справи проти Кернеса. У січні 2020 року Полтавський апеляційний суд скасував закриття справи Кернеса та його охоронців.