Аграрна партія України: Вибори 29 квітня засвідчили необхідність зміни виборчого законодавства photo icon

Представники політпроектів олігархів розглядали ці вибори як підготовку до президентської та парламентської кампаній, упевнені партійці
Фото: agroparty.org.ua

За нинішньої виборчої системи Україна ще щонайменше на п'ять років залишиться під владою олігархів і загрузне в корупції та боргах, заявили в Аграрній партії України.

Вибори в об'єднаних територіальних громадах (ОТГ) минулої неділі продемонстрували, що виборче законодавство необхідно змінювати, заявили в Аграрній партії України. Звернення президії політичної ради до українського народу опубліковано сьогодні на сайті партії.

"Зміна виборчого законодавства дозволить привести до влади професіоналів, які будуть представляти конкретні округи та захищати інтереси своїх виборців. Проте нинішня влада та псевдоопозиція категорично не зацікавлені у цьому, оскільки їхні рейтинги далеко не найкращі. Вони розраховують на адміністративний ресурс, підкуп у мажоритарних округах та маніпуляції. Збереження нинішньої виборчої системи, в основі якої – сумнозвісний закон, ухвалений за часів Януковича, призведе до того, що на найближчі п’ять років країна залишиться під владою олігархів і погрузне у корупції та боргах", – ідеться в документі.

В Аграрній партії вважають, що на останніх виборах в об'єднаних територіальних громадах їх опоненти відпрацьовували "брудні технології, які хочуть активно застосовувати під час президентських та парламентських".

"Представники політпроектів олігархів розглядали ці вибори як підготовку до президентської та парламентської кампаній, що мають відбутися у 2019 році, намагалися за будь-яку ціну здобути на місцях повний контроль, застосовуючи всі можливі ресурси – від адміністративного та фінансового тиску до монополізації інформаційного простору. Наші опоненти показали, що не здатні конкурувати з Аграрною партією не лише в ідеологічному, а й у правовому полі. Вони фактично намагалися зірвати виборчий процес. Арсенал їхніх методів вражає: використання адмінресурсу, погрози, фізичне насильство, підпали майна, спроби зняти кандидатів від партії через корумповані суди або зірвати вибори на окремих дільницях, розповсюдження недостовірної інформації про політсилу через підконтрольні ЗМІ та навіть звинувачення у підкупі виборців", – заявили партійці.

29 квітня в Україні пройшли вибори до 40 ОТГ: чотирьох міських, 14 селищних та 22 сільських.

Глава Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель розповів, що ці вибори стали найбруднішою кампанією за всю історію проведення виборів в об'єднані територіальні громади.

Аграрна партія за підсумками попереднього підрахунку здобула перемогу на виборах в об'єднаних територіальних громадах Херсонської, Хмельницької, Івано-Франківської, Запорізької, Сумської, Тернопільської і Рівненської областей та увійшла до трійки лідерів на місцевих виборах 29 квітня. Місцевими депутатами від Аграрної партії України стануть 106 осіб, ще троє – главами об'єднаних територіальних громад (ОТГ). Це майже 15% мандатів серед депутатів, висунутих партіями.