Ахметов: Вихід СКМ із медіабізнесу обумовлений дискримінаційним законом про олігархів
"Це рішення спричинене лише одним – набуттям чинності дискримінаційного закону про олігархів. Це вимушене, важке рішення, яке я ухвалив із болем у серці. Ми почали розвивати медіабізнес 2000 року, інвестували у медіахолдинг понад $1,5 млрд. Канали "Україна" та "Україна 24" – беззаперечні лідери українського телемовлення", – наголосив Ахметов.
Він пояснив, що після початку повномасштабної російської війни проти України та через короткий шестимісячний строк для продажу, визначений законом, продати цей великий медіабізнес на ринкових умовах неможливо.
"А закон, який почав діяти і не був скасований, вимагав від мене позбутися медіаактивів. Тому я був змушений відмовитися від усіх ліцензій на мовлення і передати їх державі, а також зупинити електронні та друковані медіа. Щодо розвитку медіа у Польщі та інших країнах – це рішення на цьому етапі не ухвалено", – зазначив бізнесмен.
Контекст:
11 липня Ахметов заявив, що змушений вивести свою інвесткомпанію СКМ із медійного бізнесу через закон про деолігархізацію.
В Офісі президента вітали його рішення. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк назвав це "гідним прикладом".
12 липня у СКМ заявили, що розпочинають процедури припинення випуску друкованих ЗМІ та анулювання ліцензій "Медіа Групи Україна". З особистої ініціативи Ахметова кожен співробітник "Медіа Групи Україна" отримає вихідну допомогу в розмірі від трьох до 12 місячних окладів, залежно від кількості років спільної роботи, повідомили у пресслужбі СКМ.
За версією "Forbes Україна", Ахметов – найбагатший українець, його статки журнал 2021 року оцінив у $7,6 млрд. 2022 року українська редакція Forbes ще не оцінювала статків найбагатших людей країни. За даними американського Forbes, Ахметов після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну втратив половину своїх статків.