Американські конгресмени відвідали Київ та підтвердили підтримку України

У Конгресі США висловили підтримку України
Фото: EPA
Конгресмени від обох провідних партій США приїхали з візитом до Києва та висловили підтримку територіальній цілісності та суверенітету України. Про це повідомило посольство США в Україні 13 грудня.

Конгресмени підтвердили "прихильність вжити жорстких заходів у відповідь на будь-яке подальше вторгнення Росії", ідеться у повідомленні посольства.

До делегації увійшли демократи Рубен Гальєго, Салуд Карбаджал та Сет Моултон, а також республіканці Джо Вілсон та Майкл Волтц.

Конгресмени зустрілися з українськими посадовцями оборонної сфери, а також спостерігали за навчаннями, повідомив Волтц у Twitter.

Він закликав адміністрацію США негайно ввести санкції, щоб "стримати вторгнення замість того, щоб погрожувати наслідками після нього".

"Україна потребує нашої допомоги зараз, щоб захистити себе від російського вторгнення. Адміністрація [президента США Джо] Байдена більше не може відмовлятися від допомоги з летальним озброєнням українським військовослужбовцям, сподіваючись "не спровокувати" [президента РФ Володимира] Путіна", – написав конгресмен-республіканець.

Контекст:

Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння у високопосадовців США та Євросоюзу.

21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, причому атака буде "набагато більш руйнівною, ніж будь-яка раніше". За його оцінкою, поблизу українського кордону зосереджено майже 92 тис. російських військовослужбовців.

У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями", заявивши, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", та звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.

США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні. 7 грудня президенти Росії та США Володимир Путін та Джо Байден провели двогодинну розмову захищеним каналом відеозв'язку. У Білому домі заявили, що Байден висловив "глибоке занепокоєння" Сполучених Штатів та їхніх європейських союзників у зв'язку з нарощуванням Росією сил навколо України. Байден попередив Путіна про "рішучі економічні та інші заходи" у разі вторгнення в Україну.

Путін під час розмови заявив, що НАТО робить спроби "освоєння" території України і вимагав "надійних, юридично зафіксованих гарантій", що НАТО не розширюватиметься на схід. У Білому домі зазначили, що Байден не пішов на поступки російській стороні щодо можливого вступу України до НАТО.

За інформацією Bloomberg, адміністрація Байдена вимагатиме від Німеччини зупинення газопроводу "Північний потік – 2", який має з'єднати Росію та Німеччину дном Балтійського моря в обхід України, якщо Путін ухвалить рішення про військове вторгнення РФ до України.

У Держдепі США повідомляли, що розглядають можливість від'єднання Росії від платіжної системи SWIFT.