Антон Геращенко: Головна тема розмови Зеленського й Байдена – умови капітуляції Росії G

Зустріч Зеленського й Байдена відбулася 21 грудня у Вашингтоні
Фото: The White House / Twitter
Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко вважає, що президент України Володимир Зеленський і президент США Джо Байден на зустрічі у Вашингтоні обговорювали умови капітуляції Росії. Таку думку він висловив в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Я можу припустити, про що була найголовніша розмова Зеленського і Байдена. Фактично це була та сама конференція, як у роки Другої світової війни в Тегерані чи в Ялті. Вони обговорювали ті умови, на яких прийматимемо капітуляцію Росії. Вона неминуча", – переконаний Геращенко.

Обговорюючи умови капітуляції Росії, Зеленський передусім керується соціологічними опитуваннями, які проводять в Україні, вважає політик.

"І ви, і я на запитання соціологів, що ми хочемо за підсумками цієї війни, відповімо, що ми хочемо повного відновлення територіальної цілісності України, включно із Кримом. Це перше. Друге – це репарації з повним, тотальним відновленням нашої країни. Це можуть бути сотні мільярдів доларів або трильйон доларів. Це два [головні] пункти", – припустив Геращенко.

Він вважає, що США ці умови підтримають.

"А якщо так, то єдиний шлях [досягти цього] – подальший тиск на [президента Росії Володимира] Путіна, подальший тиск на Росію", – сказав Геращенко.

Для цього, продовжив він, проти Росії потрібно ввести ще жорсткіші санкції, а Україна має досягти воєнної перемоги на полі бою.

На думку Геращенка, зустріч Зеленського й Байдена матиме історичне значення для досягнення перемоги України.

"Це перша зустріч лідерів країн коаліції-переможниці, – сказав радник глави МВС. Вона закладе основу, фундамент під тим, якою буде капітуляція Росії".

Він уточнив, що у випадку з Росією, найімовірніше, може йтися саме про капітуляцію, а не про беззастережну капітуляцію.

"Різниця така: капітуляція передбачає певні перемовини, а беззастережна капітуляція означає повне, тотальне здання, тобто коли країна, що перемогла, диктує свої умови. Із Росією беззастережна капітуляція, напевно, малоймовірна, тому що в них усе-таки багато ресурсів, ядерна зброя тощо. Але капітуляція цілком ймовірна. Коли ми говоримо: "Ось такі умови капітуляції: відхід з усієї території України, зокрема Криму, виплата репарацій, і це означатиме, що ми перестаємо далі наступати", – пояснив Геращенко.

Відео: Олеся Бацман / YouTube

Контекст:

21 грудня Зеленський відвідав Вашингтон з офіційним візитом. Це була перша закордонна подорож президента України після початку повномасштабного російського вторгнення.

У США Зеленський зустрівся з Байденом і виступив перед Конгресом. Під час візиту Зеленського Байден оголосив про новий пакет військової допомоги Україні у розмірі $1,8 млрд, який передбачає зенітні ракетні комплекси Patriot. На спільній пресконференції із Зеленським Байден сказав, що США зроблять усе, щоб допомогти Україні досягти успіху. "Для Путіна й усіх інших було дуже важливо побачити, що президент Зеленський і я єдині, дві країни разом", – наголосив глава Білого дому.

Зеленський, виступаючи перед американськими сенаторами й конгресменами, сказав, що Україна захищатиметься і ніколи не здасться. Він наголосив, що Україна має перемогти у війні, а весь демократичний світ має допомогти їй у цьому. "Це битва не тільки за життя, свободу й безпеку людей – українців чи будь-якого іншого народу, який Росія прагне підкорити. Це битва за те, у якому світі житимуть наші діти та онуки і їхні діти та онуки. Це битва за те, хто переможе в умах наступних поколінь вільного світу. Це битва за те, чи буде світ узагалі – вільним і демократичним, відкритим для щастя", – сказав президент.

За даними The Wall Street Journal, у Вашингтоні Зеленський обговорював українську формулу миру. Українська сторона, як з'ясували журналісти, планує подати свій мирний план у першу річницю вторгнення Росії, 24 лютого 2023 року, або ж недалеко від цієї дати.

Після візиту Зеленського до Вашингтона радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що США остаточно погодилися з тим, що війна в Україні має завершитися поразкою Росії.