Ар'єв: Дуже чесні "антикорупціонери" недоговорили, що кандидат у контролери НАБУ Браун займався справою Литвиненка

Ар'єв: Браун протистояв Путіну
Фото: Volodymyr Ariev / Facebook

Кандидат в аудитори Національного антикорупційного бюро України Найджел Браун займався справою про отруєння колишнього співробітника Федеральної служби безпеки Олександра Литвиненка, а компанія, в якій він працював, захищала російських олігархів Володимира Гусинського і Бориса Березовського від переслідувань президентом Росії Володимиром Путіним, повідомив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв.

Кандидат в аудитори Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Найджел Браун, через якого у Верховній Раді спалахнув скандал, захищав російських олігархів, які виїхали за кордон, від переслідувань з боку президента Росії Володимира Путіна, заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв у Facebook.

"Останній раз повертаюся до атаки на кандидата в контролери НАБУ Найджела Брауна. Дуже чесні "антикорупціонери" і деякі журналісти трохи прибрехали (закреслено), недосказали правду, коли писали про те, що компанія, де працював Браун, обслуговувала російських олігархів Березовського і Гусинського. Не дописали лише, що ця компанія захищала їх від переслідувань Путіна, коли ті втекли за кордон", – зазначив він.

За його словами, Браун також займався справою колишнього співробітника російських спецслужб Олександра Литвиненка, який помер унаслідок отруєння радіоактивним полонієм-210 у Лондоні 23 листопада 2006 року.

"А ще недосказали, що Браун займався справою Литвиненка, якого за наказом Путіна отруїли в Лондоні радіоактивним полонієм. Ось документ зі справи. Ну, це не перша "антикорупційна" маніпуляція, і не остання", – уточнив нардеп.

На думку Ар'єва, "можливо, саме професіоналізм, репутація та незалежність Найджела Брауна дозволили президенту Всесвітньої асоціації детективів написати йому листа-рекомендацію на призначення".

Президент Всесвітньої асоціації детективів написав Брауну листа-рекомендацію на призначення аудитором НАБУ. Фото: Volodymyr Ariev / Facebook

23 лютого Верховна Рада не змогла обрати міжнародного аудитора для перевірки діяльності НАБУ.

Було висунуто два кандидати. Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції висунув на цю посаду члена комісії зовнішнього контролю з аудиту діяльності НАБУ заступника генінспектора департаменту юстиції США Роберта Сторча, а фракції Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" внесли ще кандидатуру комерційного аудитора Найджела Брауна.

Браун виступив у Верховній Раді, але не зміг відповісти на питання, хто конкретно висунув його кандидатуру, після чого нардепи запропонували йому зняти свою кандидатуру.

Спікер парламенту Андрій Парубій поставив на голосування кандидатури Сторча і Брауна: за першого проголосували 76 депутатів, за другого – 214. Через це постанову про призначення члена комісії зовнішнього контролю для аудиту діяльності НАБУ відправили в комітет на доопрацювання.