Арахамія розповів, коли Рада може ухвалити закон про право на цивільну вогнепальну зброю
"Найближчого місяця, напевно (у першому читанні його ухвалено). Із великою ймовірністю буде дозволено купівлю короткоствольної зброї, але не для носіння, а для зберігання вдома та захисту", – сказав він.
Окрім цього, за словами Арахамії, буде спрощено придбання боєприпасів.
"Мене завжди дивувало: ти купив зброю, і потім щоразу, коли тобі потрібні патрони, ти йдеш по дозвіл для їх купівлі. А тепер ми зробимо реєстр, і коли людина купуватиме набої, магазин автоматично повідомить МВС про те, що власник зброї з таким номером придбав для неї таку кількість патронів", – заявив політик.
Контекст:
Питання легалізації обігу зброї в Україні обговорюють останні кілька років. 2019-го президент України Володимир Зеленський називав такий крок передчасним, у березні 2021-го Верховна Рада відхилила два законопроєкти про обіг зброї.
У червні – липні 2021 року до Ради внесли ще два законопроєкти, які передбачають право на володіння цивільною вогнепальною зброєю – №5708 (ухвалено у першому читанні 23 лютого) і №5708-1 (знято з розгляду).
У травні 2022-го, на третій місяць повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Зеленський сказав, що на руках в українців мільйони одиниць зброї, її обіг – питання діалогу та дискусій.
Цього самого місяця Міністерство цифрової трансформації спільно з МВС України у застосунку "Дія" запустили опитування про обіг вогнепальної зброї серед цивільного населення, результати опитування засвідчили: приблизно 59% респондентів – за дозвіл на носіння зброї для особистого захисту.
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський обіцяв, що реєстр зброї почне працювати в Україні навесні 2022 року. Він називав це питання пріоритетним для себе.
"Якщо ми говоримо про обіг зброї – це політична обіцянка партії "Слуга народу", з якою вона йшла на вибори. Ми маємо ухвалити закон про обіг зброї. Без права на носіння короткостволу – це принципова позиція", – говорив міністр у жовтні 2021 року.
На підтримку легалізації обігу зброї висловлювався і міністр оборони України Олексій Резніков. "Україні потрібна не тільки лібералізація, але й легалізація обігу зброї. Упорядкування. Формування культури безпечного і відповідального ставлення до зброї", – підкреслив Резніков.