Арешт акцій "Укртелекому" Генпрокуратурою не дає змоги повернути компанію державі – Фонд держмайна
Після розгляду касації у справі про повернення "Укртелекому" в держвласність Генпрокуратура може зняти арешт з акцій компанії на прохання Фонду держмайна України, зазначив виконувач обов'язків голови ФДМУ Віталій Трубаров.
Повернення "Укртелекому" в державну власність неможливе через арешт акцій компанії Генеральною прокуратурою України (ГПУ). Про це повідомив у Facebook виконувач обов'язків голови Фонду державного майна України (ФДМУ) Віталій Трубаров.
"Розгляд касації у справі "Укртелекому" запланований на 20 лютого, і Фонд державного майна очікує на прийняття кінцевого рішення з повернення акцій державі для подальшого зарахування їх на рахунки фонду. Поряд із цим судовим процесом існує ще один, пов'язаний з акціями "Укртелекому" в рамках провадження Генеральної прокуратури, яка наклала арешт на дані акції, і будь-який їх рух неможливий", – написав він.
Керівник ФДМУ розповів, що фонд звернувся у ГПУ з проханням у разі позитивного рішення суду зняти арешт з акцій, що дасть змогу "в короткі терміни" зарахувати їх на рахунки його відомства.
"Після зарахування акцій на рахунки фонду ми проведемо повну інвентаризацію даного активу, адже акції мають бути підтверджені майном. Ми порівняємо те майно, що продавали, з тим, що є на сьогодні, і якщо було незаконне відчуження, то всі втрати будуть вирахувані і пред'явлені компанії, яка є суб'єктом господарювання", – зазначив Трубаров.
Фонд держмайна України (ФДМУ) у травні 2011 року продав 92,79% акцій "Укртелекому" українській "дочці" австрійської компанії EPIC – фірмі ЕСУ – за 10,5 млрд грн. Потім ЕСУ перепродала цей актив групі СКМ Ріната Ахметова.
У 2015 році спеціальна парламентська комісія з питань приватизації виступила з ініціативою провести перевірку законності передання у приватну власність низки українських компаній, зокрема "Укртелекому".
У березні 2017 року Фонд держмайна почав підготовку документів, необхідних для повернення акцій "Укртелекому" у державну власність.
У травні було накладено арешт на 92,79% акцій "Укртелекому". За даними ГПУ, у кримінальному провадженні доведено заниження вартості пакета акцій на 1,623 млрд грн, а також підтверджено незаконне виділення з державного бюджету України 220 млн грн.
У серпні Апеляційний суд Києва скасував арешт акцій після апеляції ЕСУ.
19 жовтня Господарський суд Києва розірвав укладений за підсумками приватизаційного конкурсу договір із компанією ЕСУ про купівлю-продаж акцій "Укртелекому", повернувши телекомунікаційну компанію у власність держави. Компанія ЕСУ програла апеляцію і подала касаційну скаргу.