Арестович: Не можна збільшувати кількість політв'язнів. Вистачить Рифа і Стерненка
Радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що не можна збільшувати кількість ув'язнених із політичних мотивів. Про це він сказав 25 березня в ефірі програми "Право на владу" на каналі "1+1".
Як приклади політв'язнів він назвав затриманих за підозрою в убивстві журналіста Павла Шеремета – Андрія Антоненка (Рифа), Яну Дугарь, Юлію Кузьменко, а також засудженого одеського активіста Сергія Стерненка.
Під час програми активіст Роман Сініцин зазначив, що влада суперечить собі й пропонує: "Хочете справедливості для Стерненка – ідіть до судів, які недієздатні".
Арестович відповів: "Ми шукаємо вихід. І вихід полягає в тому, що не можна збільшувати кількість людей, ув'язнених із політичних причин або мотивів. Вистачить Рифа і Стерненка, Дугарь, Кузьменко".
Водночас, на його думку, активісти, які вибирають радикальні форми протесту, самі провокують насильство держави стосовно себе. Арестович вважає, що на акції 20 березня була "перетнута межа політичного насильства".
"Коли атакують нашу будівлю... Ті, хто атакує державу, не залишають їй вибору, ніж включати насильство на насильство. Якщо вона не буде так чинити, вона не буде державою, далі буде Російська Федерація і поїхали. Не буде спротиву. Нам не залишають люди, які б'ють скло, іншого виходу... Не можуть поліція, правоохоронні органи не реагувати на такі речі, тому що перестають бути тими, ким вони є", – заявив Арестович.
Він попросив протестувальників "не ставити поліцію в це становище" і пообіцяв, що влада знайде вихід із ситуації.
До студії програми також принесли двері будівлі Офісу президента, які було пошкоджено під час протестів 20 березня. Ведуча Наталія Мосейчук назвала їх "жертвою протестів".
У Києві 20 березня біля Офісу президента проводили акцію на підтримку Стерненка. Мітингувальники вимагали відпустити Стерненка, фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, накласти санкції на колишнього заступника глави адміністрації четвертого президента України Віктора Януковича Андрія Портнова. Також вони вимагали відставки генпрокурорки Ірини Венедіктової та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Протестувальники кидали фаєри, шумові гранати, а потім запустили феєрверки. Розбили скло в будівлі ОПУ, розмалювали стіни, а табличку "Президент України" підпалили.
За підсумками акції поліція вручила підозри в хуліганстві і/або умисному знищенні або пошкодженні майна шістьом людям. Двох, Владислава Стафійчука і Євгена Строканя, суд відправив під цілодобовий домашній арешт. Давидові Гаджимурадову, Сергієві Філімонову, Олексієві Білковському і Роману Ратушному ще не визначили запобіжний захід.
Також підозру оголосили організатору мітингу Сергієві Філімонову. Він раніше заявляв, що вважає проведену акцію мирного, оскільки на ній ніхто не постраждав. Філімонов розповів, що на акції "готували перформанс", але биття вікон і димові шашки організатори не планували.
В ОПУ оцінили збитки від заворушень у 2 млн грн. Згідно з повідомленням на сайті Офісу президента, унаслідок запуску феєрверків пошкоджено двері та внутрішнє оздоблення тамбура одного з під'їздів. 22 березня клінінгова компанія вже розпочала очищати будівлю від написів. Директор компанії Сергій Козолуп оцінив строк робіт у чотири дні. На запитання про оцінну вартість робіт Козолуп відповів: "Точно не 2 млн".
Геращенко заявив, що у провокаторів був план із кровопролиття, але поліція не допустила цього. Поліція розслідує події як хуліганство.
Стерненка 23 лютого визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду. Справа, у якій фігурує Стерненко, розслідували з 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу. Стерненко заперечує причетність до інциденту.