Австралія переводить своїх дипломатів із Києва до Львова. Раніше це зробила Канада
"З огляду на погіршення ситуації з безпекою, спричинене зосередженням російських військ на кордоні з Україною, уряд розпорядився про виїзд співробітників посольства Австралії у Києві і тимчасово зупинив роботу нашого посольства у Києві. Ми перенесемо наші операції у тимчасовий офіс у Львові", – ідеться в заяві.
МЗС Австралії радить співгромадянам "негайно покинути Україну у комерційний спосіб" і попереджає, що "умови безпеки можуть змінитись протягом найближчого часу".
"Воєнні дії Росії в Україні серйозно обмежать нашу здатність надавати консульську допомогу австралійцям", – пояснила Пейн.
Вона наголосила, що Австралія і далі підтримує суверенітет та територіальну цілісність України.
Про рішення перевести роботу свого посольства до Львова напередодні повідомила Канада.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації.
Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.
Зокрема, у Білому домі поінформували 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті почати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.
Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.
"Сьогодні ми не бачимо більшої ескалації, ніж вона була раніше. Так, збільшилася кількість військових, але я про це говорив ще на початку 2021 року, коли говорилося про військові навчання Російської Федерації. Тоді було велике збільшення [військ РФ], тоді нас підтримували США і європейські друзі. Вони закликали Росію відвести війська. Зараз ситуацію я не вважаю більш напруженою, ніж вона була у пік російських навчань", – говорив на пресконференції 28 січня президент України Володимир Зеленський.
Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, попри значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентами.
11 лютого низка країн, зокрема й США, закликала своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію. 12 лютого кількість таких країн зросла.