Баканов заявив, що "АрселорМіттал Кривий Ріг" отримує з бюджету більше, ніж платить податків. У компанії це спростували
Голова Служби безпеки України Іван Баканов 17 березня на нараді з питань дотримання вимог законодавства у сфері екології в Офісі генпрокурора заявив, що компанія "АрселорМіттал Кривий Ріг" отримує з держбюджету України більше грошей, ніж платить податків. Про це повідомило агентство "Укрінформ".
"Ця інформація ще вимагає перевірки", – зазначив Баканов.
За його словами, під час слідства було встановлено, що "АрселорМіттал" занизила платежі за користування надрами на більше ніж 2 млрд грн.
Голова СБУ також сказав, що діяльність підприємства негативно впливає на здоров'я жителів Кривого Рогу. На онкологію хворіють його родичі, сусід, однокласники й однокурсники.
"Не можу згадати зі свого оточення родини, яких би не торкнулося це супутнє захворювання", – зазначив Баканов.
ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" 17 березня заявило, що стурбоване "висловлюваннями голови СБУ, що не відповідають дійсності". Заяву опубліковано на сайті ПАТ.
"Компанія вже направила голові СБУ офіційний лист із коректною інформацією про сплату податків і зборів за останні шість років. Керівництво підприємства сподівається, що опубліковані ЗМІ заяви є результатом некоректного інформування керівника СБУ його підлеглими", – зазначили в повідомленні.
Керівництво "АрселорМіттал Кривий Ріг" підкреслило, що, як і всі експортери, використовує передбачений законодавством механізм відшкодування ПДВ.
"Підприємство зверталося за відшкодуванням виключно власних коштів, які були витрачені на сплату ПДВ до держбюджету при імпорті товарів, а також ПДВ, сплаченого вітчизняним постачальникам товарів, робіт, послуг. Повернення ПДВ не передбачає додаткових витрат бюджету, а є відшкодуванням надмірно сплачених компанією власних коштів. Цей показник розраховується як різниця між податковими зобов'язаннями та сумою ПДВ, фактично сплаченого митним органам і внутрішнім постачальникам", – йдеться в релізі.
У компанії зазначили, що держава розраховується з нею із заборгованостей, що виникли через несвоєчасне відшкодування податку на додану вартість до 2015 року. Сума заборгованості становить майже 100 млн грн.