"Батьківщина" хоче провести референдум із питання ринку землі – Тимошенко
Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що президент Петро Порошенко "хоче скупити всю землю для своєї родини". Для проведення референдуму партія має намір зібрати три мільйони підписів по всій країні.
Партія ВО "Батьківщина" розпочинає кампанію з підготовки до всеукраїнського референдуму щодо питання продажу сільськогосподарської землі. Про це сьогодні, 7 квітня, повідомила лідер партії Юлія Тимошенко, передає прес-служба партії.
"Ми знаємо, що нам будуть чинитися величезні перешкоди: я знаю, що Порошенко, Гройсман, Яценюк і вся їхня братія будуть дискредитувати нас, вони будуть маніпулювати своєю ЦВК і своїми силовими структурами, щоб не дати нам провести всеукраїнський референдум", – заявила вона.
"Президент не хоче чути думки народу і хоче скупити всю землю на свою родину", – зазначила лідер "Батьківщини".
Тимошенко нагадала, що відповідно до ст. 73 Конституції України, референдум оголошують за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян, які мають право голосу, за умови, що підписи про призначення референдуму зібрано не менше ніж у двох третинах областей і не менш ніж по 100 тис. підписів у кожній області.
"Батьківщина" розгортає по всій країні систему створення ініціативних груп для проведення референдуму, збору трьох мільйонів підписів, а також планує об’єднатися з Асоціацією фермерів та аграріїв. Ми боротимемося за те, щоб земля не стала товаром", – сказала Тимошенко.
3 квітня МВФ виділив Україні черговий транш у розмірі $1 млрд. Ухвалення цього рішення супроводжувало підписання меморандуму, який, зокрема, передбачає затвердження законопроекту про ринок землі в Україні у травні 2017 року та скасування мораторію на продаж землі – із кінця 2017 року.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що законопроект про запуск ринку землі буде передбачати можливість угод її купівлі-продажу тільки особам з українським громадянством.
Мораторій на продаж землі діє з 2002 року. Закон про його продовження до 1 січня 2018 року Верховна Рада України ухвалила 6 жовтня 2016 року.