Бекешкіна повідомила, що українці найменше довіряють Раді, Кабміну та президенту
Виходити на протести готові 20% українців – це один із найнижчих показників за останні 17 років, повідомила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.
В Україні спостерігають дуже високий рівень невдоволення владою. Про це директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна заявила в інтерв'ю "Українській правді", яке опублікували 11 грудня.
"Українці абсолютно незадоволені владою. Це видно по рейтингах політичних сил, які при владі, і виборчих рейтингах президента. Ці рейтинги становлять приблизно 10–11%. Нещодавно ми попросили людей назвати, які реформи є успішними. Максимум набрала пенсійна реформа – 9%. Водночас 77% опитаних не назвали жодної успішної реформи... Понад 40% уважає, що взагалі нічого не зроблено, і ще плюс 30% уважають, що зроблено приблизно 10% від того, що потрібно", – розповіла соціолог.
За її словами, суспільство перебуває у стані "розчарування й апатії", а виходити протестувати готові 20%.
"Це один із найнижчих показників за весь час наших соціологічних вимірювань, які почалися у 2000 році. Хоча 20% – немало, але це нижче, ніж бувало", – зазначила Бекешкіна.
Вона розповіла, що найбільшу довіру серед державних інститутів українці відчувають до армії.
"Серед недержавних найбільше довіряють волонтерам. Далі – церква, громадські організації. Засоби масової інформації мають довіру приблизно на 2% більше від показників недовіри. Найбільше не довіряють тим, хто повинен боротися з корупцією, – прокуратура, суди, поліція, за винятком патрульних. Серед лідерів недовіри – Верховна Рада. А з нею – уряд та президент", – поділилася соціолог.
Згідно із соцопитуванням Центру Разумкова, яке проводили в період із 28 жовтня до 14 листопада, найбільше жителі України стурбовані війною на Донбасі, соціально-економічними проблемами, корупцією і станом медицини.