Беленюк відповів на запитання, чи може спорт бути поза політикою
"Можливо, мені й іншим спортсменам дуже сильно хочеться, щоб спорт був поза політикою. Поняття "спорт" є різним. Спорт є, умовно кажучи, коли людина вийшла біля дому і побігла крос, і спорт є, коли людина є представником держави і їде на Олімпійські ігри", – зазначив Беленюк.
Він підкреслив, що Олімпійські ігри – "максимально заполітизовані" змагання.
"Деякі держави вкладають просто неймовірні гроші, не гребуючи ні підмінами допінг-проб, ні підкупами спортсменів і суддів для того, щоб піднятися в цій медальній історії на найвищий щабель", – нагадав борець.
Він також підкреслив, що деякі країни використовують спорт для пропаганди, і навів як приклад Олімпійські ігри 1936 року в Німеччині.
"Ми можемо дуже хотіти, щоб усе було поза політикою, але в контексті Олімпійських ігор, коли піднімається прапор і грає гімн, робиться все для того, щоб один спортсмен тієї чи іншої країни заробив саме перше місце, а не друге і не третє. Як спорт може бути поза політикою?" – вважає Беленюк.
Контекст:
Олімпійські ігри 2020 року мали відбутися пройти в Токіо із 24 липня до 9 серпня минулого року, але через поширення коронавірусної інфекції змагання перенесли на 2021 рік. Їх проводили із 23 липня до 8 серпня. В Олімпіаді брало участь приблизно 11 тис. спортсменів із більше ніж 200 країн.
Україна посіла 44-те місце в медальному заліку Олімпіади 2020. Українські спортсмени вибороли одну золоту, шість срібних і 12 бронзових нагород. Водночас Україна увійшла в перші 20 країн за загальною кількістю нагород Олімпіади 2020 – країна на 16-му рядку рейтингу.
Беленюк із 2000 року займається греко-римською боротьбою. Він чемпіон Європи 2014-го, 2016-го і 2019 року, чемпіон світу 2015-го і 2019 року. На Олімпійських іграх 2016 року спортсмен виборов срібну медаль, а на Олімпіаді 2020 – золоту.