Бельгія готова надати авіацію і флот для підтримання миру в Україні після війни
Після завершення війни в Україні, яку розв'язала Росія, Бельгія надасть авіацію і флот для збереження миру в Україні. Про це 6 січня повідомив прем'єр-міністр Бельгії Барт де Вевер у соцмережі X.
Прем'єр Бельгії вказав, що зустріч "коаліції охочих", яка відбулася 6 січня в Парижі (Франція), була продуктивною й вирішальною.
"Разом із широкою коаліцією партнерів Бельгія візьме на себе свою частку міжнародних зусиль із забезпечення миру в Україні після закінчення воєнних дій. Наш внесок буде зосереджений, зокрема, на наданні повітряних і морських сил, а також на зусиллях у сфері навчання, де Бельгія може мати відчутний і значний вплив", – написав де Вевер.
Глава бельгійського уряду наголосив на важливості підтримки зусилля "коаліції охочих" з боку США. Зокрема, на потребі моніторингу під керівництвом Сполучених Штатів для ефективного стримування Росії від повторного нападу й досягнення довгострокової стабільності в Україні.
Контекст:
6 січня Україна, Франція і Великобританія підписали декларацію про наміри щодо майбутнього розгортання багатонаціональних сил в Україні після закінчення війни.
Президент Франції Еммануель Макрон на спільній із лідерами держав пресконференції заявив, що в межах "коаліції охочих" заклали механізм моніторингу режиму припинення вогню. Його забезпечать США.
Учасники зустрічі "коаліції охочих" також домовилися про матеріальну й військову підтримку ЗСУ, які будуть першою лінією оборони для стримування потенційної агресії РФ. Чисельність ЗСУ становитиме 800 тис. військовослужбовців.
Прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер анонсував відкриття в Україні "військових" хабів.
За підсумками зустрічі лідери України та США погодили Паризьку декларацію.