Bild: ФРН і Єврокомісія погрожують припинити фінансову допомогу Україні

Фінансова підтримка України безпосередньо пов'язана з незалежністю антикорупційних інституцій, заявляють у ЄС
Фото: pixabay.com

Наступного тижня емісар Євросоюзу зустрінеться з президентом України Петром Порошенком і спробує пояснити йому всю серйозність ситуації з підривом антикорупційних заходів. Про це повідомляє німецьке видання Bild.

Уряд Німеччини та Європейська комісія розчаровані регресом України в питанні боротьби з корупцією і вважають винуватцем президента Петра Порошенка. Про це йдеться у статті, опублікованій на сайті німецького видання Bild.

За даними автора публікації, наступного тижня емісар із Європи має полетіти в Київ, щоб пояснити Порошенку "всю серйозність ситуації".

Мова йде про призупинення фінансової допомоги від ФРН та європейських структур.

"Петро Порошенко має зробити вибір, воліє він бути президентом чи олігархом: країна або гроші", – сказав виданню Норберт Реттген, представник керівництва партії "Християнсько-демократичний союз", який відповідає за зовнішню політику.

Незрозумілою з погляду Берліна стала спроба Верховної Ради та Міністерства юстиції в Києві урізати незалежність Національного антикорупційного бюро, від якої відмовилися тільки під міжнародним тиском, зазначає Bild.

Єврокомісар Йоганнес Ган заявив виданню, що незалежність антикорупційних інституцій України має бути гарантованою. "Саме до цього прив'язана наша підтримка", – сказав він.

На тлі тиску на антикорупційні органи почастішали повідомлення про зростання активів Порошенка й розширення його підприємницької діяльності в державній сфері, пише видання.

1 грудня в Єврокомісії заявили, що третій транш наявної програми макрофінансової допомоги в розмірі €600 млн Україні поки надано не буде.

Видання "Українська правда" з посиланням на європейських посадовців писало, що Україна зможе отримати транш тільки після створення антикорупційного суду.

30 листопада Генпрокуратура повідомила одному зі співробітників НАБУ про підозру у провокуванні хабара заступникові голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій. 5 грудня про підозру оголосили ще двом агентам.

У ГПУ стверджували, що дії агентів НАБУ вийшли "не тільки за межі закону, але й етики та моралі".

У НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".

Після інциденту бюро припинило всі операції під прикриттям. Глава НАБУ Артем Ситник заявив, що ГПУ веде боротьбу за "виживання корупційної системи".

Європейський союз через це закликав українську владу активізувати "зусилля щодо забезпечення незалежності, операційного потенціалу й ефективності антикорупційних інституцій".