Білоруська сторона зірвала візит Венедіктової у справі вагнерівців – журналіст
Повідомлення президента Білорусі Олександра Лукашенка про те, що генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова не прибула до Мінська для обговорення питання екстрадиції бойовиків приватної військової компанії "Вагнер", можна пояснити зривом її візиту білоруською стороною, розповів головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
Білоруська сторона зірвала візит генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової до Мінська для обговорення питання видання затриманих найманців приватної військової компанії "Вагнер". Про це повідомив головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов із посиланням на джерело серед українських дипломатів.
"Білорусь ухиляється від видання дев'ятьох громадян України – кримінальних злочинців із приватної військової компанії "Вагнер", які незаконно прибули до Білорусі напередодні президентських виборів і їх затримали правоохоронні органи", – написав журналіст у Facebook.
За його даними, клопотання про екстрадицію вагнерівців від України білоруська сторона не приймає, мотивуючи це зайнятістю у зв'язку з внутрішніми подіями.
"Повідомлення президента Білорусі Олександра Лукашенка 9 серпня про те, що генеральна прокурорка України не прибула до Мінська для обговорення питання екстрадиції злочинців "Вагнера", можна пояснити зривом цього візиту білоруською стороною. Офіс генерального прокурора України кілька разів звертався по запрошення до своїх білоруських колег щодо питань організації візиту генпрокурорки Ірини Венедіктової, проте жодних заходів білоруси не вживають. Жодних спільних заходів без взаємодії з керівництвом Генпрокуратури Білорусі українські правоохоронці на території сусідньої країни самі здійснювати не мають повноважень", – зазначив Бутусов.
Він нагадав, що дев'ятеро українців – бойовиків ПВК є небезпечними злочинцями, які брали участь у вбивствах та інших тяжких злочинах у складі бандитських формувань, їх розшукують українські правоохоронні органи, вагнерівців мають видати на основі договору про екстрадицію.
"Українські дипломати побоюються, що Росія тисне на Білорусь із метою невидання злочинців з України", – додав журналіст.
Про затримання 33 росіян, які є членами ПВК "Вагнер", влада Білорусі повідомила 29 липня. У Радбезі Білорусі заявляли, що стосовно затриманих порушили кримінальну справу за статтею про підготування терактів, пізніше повідомляли, що їх підозрюють у підготуванні масових заворушень.
В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, яке вийшло в ефір 6 серпня, президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав, що видасть Україні затриманих бойовиків, якщо Київ доведе їхню причетність до злочинів на Донбасі.
Лукашенко доручив запросити у країну генеральних прокурорів Росії та України для розгляду ситуації із затриманими бойовиками. 9 серпня він заявив, що раз генпрокурори не приїхали до Мінська, отже, їм "начхати на цих хлопців".
Офіс генерального прокурора України 12 серпня звернувся в Генеральну прокуратуру Республіки Білорусь із запитами про видання 28 вагнерівців (із них дев'ятеро – громадяни України), які активно брали участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР".
"Інтерфакс" із посиланням на джерела заявив, що Мінськ може передати Росії найближчим часом затриманих найманців ПВК "Вагнер".