Бєлковський: Ядерна зброя – це зброя стримування, вона не призначена для практичного застосування

Бєлковський уважає, що ядерну війну США не почали б
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

США не могли завдати ядерного удару по Радянському Союзу в часи гонки озброєнь, тому що це призвело б до повної світової катастрофи, вважає російський політолог Станіслав Бєлковський.

У часи гонки озброєнь США не збиралися використовувати свою ядерну зброю проти Радянського Союзу, в якого теж було ядерне озброєння. Таку думку російський політолог Станіслав Бєлковський висловив в авторській програмі Дмитра Гордона на телеканалі "112 Україна".

"Ядерного удару по Радянському Союзу бути не могло, це призвело б до повної світової катастрофи. Ядерна зброя є зброєю стримування, вона не призначена для фактичного і практичного застосування", – сказав він.

Бєлковський не погодився з версією про те, що Радянський Союз пішов на поступки Заходу і почав перебудову внаслідок гонки озброєнь, яку "влаштував" президент США Рональд Рейган, "якому набрид Радянський Союз у принципі". На його думку, були прорахунки та помилки керівництва країни.

Бєлковський: Екс-глава адміністрації Путіна й екс-міністр оборони Іванов, спікер Держдуми Володін і перший віце-прем'єр Шувалов – гомосексуалісти. Читайте повну версію інтерв'ю.

23 березня 1983 року Рейган оголосив про програму науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт "Стратегічна оборонна ініціатива" (СОІ – Strategic Defense Initiative). Її метою була широкомасштабна система протиракетної оборони (ПРО) з елементами космічного базування, що обмежують ураження наземних та морських цілей із космосу.

СРСР теж нарощував озброєння, зокрема ядерні. У 1983–1986 роках радянські ядерні сили і система попередження про ракетний напад були у стані підвищеної бойової готовності. Воєнно-політичне протистояння між США і Радянським Союзом почало знижуватися в 1987 році, коли країни Варшавського договору виробили нову, суто оборонну військову доктрину, яка передбачала скорочення озброєнь.

Зараз на частку США і РФ (як спадкоємниці СРСР) припадає понад 90% усієї ядерної зброї у світі. Відповідно до російсько-американського договору про ядерне роззброєння, який набув чинності у 2011 році, кількість стратегічних боєголовок у кожної сторони має бути скорочено до 1550 одиниць до лютого 2018 року.