Благодійний фонд "Міжнародні антикорупційні суди" шантажує українські підприємства – ЗМІ
Від дій фонду постраждало кілька компаній, зокрема Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод, Побузький феронікелевий комбінат, ТОВ "Дельта Вілмар СНД", "Житомиробленерго" та інші підприємства, з'ясувало видання "Дзеркало тижня".
Громадська організація "Благодійний фонд "Міжнародні антикорупційні суди" вимагає від підприємств гроші, погрожуючи їм обвинуваченнями в корупції, пише "Дзеркало тижня" у розслідуванні під заголовком "Шахрайство під маскою благодійності".
За даними авторів статті, від дій організації постраждали Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод, Побузький феронікелевий комбінат, ТОВ "Дельта Вілмар СНД", "Житомиробленерго" та інші компанії. Фонд надсилає керівництву підприємств листи з рахунком на десятки тисяч гривень і натякає на проблеми в Україні і з іноземними пертнерами у разі відмови платити.
"Підприємства, які гальмують під різними приводами заходи із захисту України, вносяться до чорного списку, згідно з яким будуть проводитися антикорупційні розслідування", – цитує "Дзеркало тижня" такий лист. Якщо компанія не оплачує рахунку, "Міжнародні антикорупційні суди" пишуть скарги в державні органи і в такий спосіб стають ініціатором перевірок, пише видання.
Після того як Борщагівський хімфармзавод відмовився заплатити 20 тис. грн, організація розіслала листи до міністерств охорони здоров'я країн, куди завод постачає продукцію, у підсумку експорт до В'єтнаму було заблоковано, повідомляють у статті.
У Мін'юсті у відповідь на запит повідомили, що Благодійний фонд "Міжнародні антикорупційні суди" не залучали "для представництва інтересів держави Україна в закордонних юрисдикційних органах".
Співзасновники організації Руслана Броніна й Анатолій Місяць заявили, що захищають імідж держави в іноземних інстанціях і розповідають про співробітництво з Інтерполом, податковим управлінням США, Європейським судом аудиторів, зазначає УНІАН.
"Разом із поліцією Ірландії ведемо альтернативний судовий процес в Ірландії проти мінфіну Росії і банку ВТБ, а географія проведених нами судів проти Дмитра Фірташа, зокрема проти ФБР і генпрокурора Австрії і "Газпрому", звільнили дорогу для екстрадиції Фірташа до США", – цитує агентство лист.
На засіданні Кабміну минулого тижня після звернення Федерації роботодавців України прем'єр-міністр України Володимир Гройсман дав доручення Міністерству юстиції України та Міністерству внутрішніх справ України розібратися з діяльністю фонду.