Блогерка Медушевська про справу проти мера Одеси: Це зовсім не боротьба з Трухановим, це ще один крок або повзок до Новоросії
"Ось те, що зараз "узеленські" задумали з моїм містом, – це зовсім не боротьба з Геннадієм Трухановим, зовсім ні, це ще один крок або повзок до Новоросії, яка, як ми думали, на той світ пішла 2014-го! Рано ми раділи! – написала Медушевська. – І хай там що ви мені пишете тут за Труханова – він міста не здав! Тримав під українським прапором! І я була спокійною! А ось тепер я напружилася... Дуже ми важливе місто для України, якщо його здати під Новоросію – гаплик усій країні..."
Контекст:
Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить суд заарештувати мера Одеси Геннадія Труханова з альтернативою застави в розмірі 120 млн грн. Суд продовжить засідання з обрання запобіжного заходу у понеділок, 11 жовтня.
Як пише "Українська правда", під час перерви в суді Труханов заявив журналістам, що кримінальне провадження проти нього нібито наказав відкрити голова Виконкому реформ, колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі.
Мер Одеси також заявив, що в нього немає 120 млн грн на внесення застави. "120 млн застави. Де я візьму ці гроші? Представник обвинувачення намагався ввести в оману суддю, кажучи, що мої фінанси дають змогу заплатити таку заставу. Він сказав, що я торік купив квартиру. Яку квартиру? Які ризики? Навіщо зараз просити про тримання під вартою? Я за чотири з половиною роки не втік", – сказав він.
6 жовтня 2021 року детективи Національного антикорупційного бюро вручили підозру Труханову та ще трьом посадовцям Одеської міськради у зв'язку зі зловживанням службовим становищем й участю у злочинній організації. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 1 ст. 255 (створення або участь у злочинній організації) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що мало тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.
За даними слідства, учасники злочинної організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння грошима місцевого бюджету і землею територіальної громади Одеси для її передання під забудову. Через ці дії, як повідомляли у НАБУ, протягом 2016–2019 років громада втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 млн грн. Загальний розмір збитків за цими епізодами, згідно з результатами експертизи, становить 689 млн грн.
Труханов і ще 11 осіб, серед яких посадовці міськради Одеси, також фігурують у справі про завдання збитків бюджету міста – про придбання будівлі заводу "Краян". 2019 року Малиновський районний суд Одеси визнав невинуватими Труханова та інших підозрюваних у цьому провадженні, САП подала апеляцію, і 2021 року Вищий антикорупційний суд скасував виправдувальний вирок, передавши справу на повторний розгляд до першої інстанції ВАКС.