Бойко про Донбас: Потрібні прямі переговори, особливий статус територій та закон про амністію для непричетних до тяжких злочинів
У разі обрання президентом України народний депутат, співзасновник міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя", кандидат у президенти Юрій Бойко вважає своїм головним завданням припинення війни і повернення людей і територій.
Припинити війну на Донбасі можна тільки політичним способом, тому необхідно шукати компроміс, вважає народний депутат, співзасновник міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя", кандидат у президенти України Юрій Бойко. Про це він заявив у інтерв'ю трьом українським каналам, повідомляє сайт політичної сили.
"Це головне завдання, це те, що відрізняє нас від інших політичних сил. Я вважаю, що я можу цього досягти. Незважаючи на рейтинги, можливі іміджеві втрати, я розумію, наскільки це важливо, – сказав нардеп. – Потрібно переходити до прямих переговорів з усіма сторонами конфлікту. Повинні бути офіційні делегації з офіційними директивами, які зможуть напрацювати пропозиції. Друге – повинен бути особливий статус цих територій, тому що необхідно кілька років для відновлення там мирного життя. І закон про амністію для тих, хто не був причетний до тяжких злочинів".
Надалі він вважає за необхідне провести референдум.
"Потім, коли будуть напрацьовані пропозиції, потрібно виходити на референдум і сказати: громадяни України, ми пропонуємо такий сценарій – так чи ні? Якщо "так", то ми рухаємося далі до підписання мирного договору і повернення територій та людей", – зазначив засновник "Опозиційної платформи – За життя".
У разі обрання президентом країни Бойко планує скасувати підвищення тарифів і знизити ціну на газ.
"Я зареєстрував у Верховній Раді законопроект №9403, у якому розраховано, як можна добитися зниження ціни на газ до економічно обґрунтованої. Її стеля – це 4900 грн за тисячу кубометрів. Для всіх категорій споживачів – населення, комунальної сфери, промисловості", – переконаний політик.
Найважчим завданням він вважає наповнення Пенсійного фонду, оскільки для цього необхідні відновлення робочих місць, підтримка реального сектору економіки та збільшення зарплат.
"У нас бюджет п'ять років приймається за рахунок пенсіонерів. Їм практично заморозили пенсію, сьогодні перед виборами намагаються якимось чином підкупити їх, додавши якусь символічну суму грошей, яка в рази менша, ніж їм належить за законом. Тому що за законом пенсії повинні перераховуватися щорічно на розмір офіційної інфляції", – заявив Бойко.
Наступним своїм кроком нардеп назвав контроль за роботою правоохоронних органів, боротьбу з корупцією та "свавіллям на вулицях".
"Сьогодні люди не відчувають себе захищеними. Правоохоронні органи в основному займаються боротьбою між собою, а громадяни залишилися один на один зі злочинністю. Необхідно відновити довіру до правоохоронної системи, відновити її функції", – вважає він.
Бойко також розповів про свій план для зростання економіки.
"Як буде проходити відновлення економіки? Шести-семи галузям, які є провідними в країні, надається максимальна підтримка. І потім вони як локомотив піднімають усю економіку. Для нас це космічна галузь, сільське господарство, автомобільна галузь, суднобудування, літакобудування, машинобудування. Тому що якщо в цих галузях створюється одне робоче місце, вони дають 10–15 в інших. Я впевнений, що ми впораємося з цим завданням, і за три-п'ять років в Україні буде ефективно працююча економіка", – підкреслив Юрій Бойко.