Бойко: Суспільство хвилює не з'ясування стосунків між правоохоронцями, а коли буде наведено лад у країні
Люди хочуть почути, коли буде безпечно на вулицях, а не хто у правоохоронних органах має рацію, а хто ні, заявив співголова фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко.
Новостворені антикорупційні органи мали боротися з корупцією, але замість цього з першого дня почали боротися один з одним, заявив співголова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко в кулуарах Верховної Ради 4 квітня, повідомляє сайт політичної сили.
"Ми вже спостерігали низку скандалів довкола їхньої діяльності, і сьогодні розгортається новий – між САП та НАБУ. Ці нові правоохоронні органи, які активно "рекламувалися" і про які розповідали, наскільки вони чесні та порядні, сьогодні забули про боротьбу з корупцією та злочинністю і борються один з одним, – заявив політик. – Тому в нас питання не до керівників НАБУ та САП стосовно їхніх стосунків. У нас питання до керівників правоохоронних органів – коли буде наведено лад у країні. Убивства та розбій із використанням вогнепальної зброї стали повсякденним явищем. Люди хочуть почути, коли буде безпечно на вулицях, а не хто там із них правий, а хто ні".
Нардеп підкреслив, що поки антикорупціонери з'ясовують стосунки, в Україні залишаються нерозслідуваними резонансні злочини.
"Ми хочемо знати, де результати розслідування вбивства чотирьох нацгвардійців перед Верховною Радою, де результати розслідування вбивств Олеся Бузини та Павла Шеремета, де результати розслідування підривів військових арсеналів та інших резонансних злочинів, які створили в країні обстановку непередбачуваності", – підкреслив Юрій Бойко.
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький опинився в центрі скандалу, коли в пресі з'явилася інформація про прослуховування в його кабінеті. 24 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що такі дії слідчих НАБУ санкціонував суд.
За даними кількох ЗМІ, які дістали доступ до матеріалів провадження, глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник у своїй скарзі на Холодницького до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів вказав, що той втручався в розслідування справ, які стосувалися парламентарія від "Народного фронту" Георгія Логвинського, мера Одеси Геннадія Труханова, помічника лідера Радикальної партії Олега Ляшка Олександра Богачова та екс-голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак.
30 березня глава ГПУ і Ситник попросили кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання про звільнення глави САП. Холодницький запевнив, що "не тримається за посаду".
4 квітня НАБУ опублікувало розсекречені фрагменти запису прослуховування кабінету Холодницького.