Бойко: Влада давно забула, що за лінією розмежування такі ж громадяни України, і викреслила їх із життя
Жителі не підконтрольних Україні територій Донбасу не винні, що там залишилися, і вони мають отримувати пенсії, тому що заробили їх, заявив народний депутат, співзасновник міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя", кандидат у президенти Юрій Бойко.
Уряд України не виконує рішення суду про виплату пенсій людям, які проживають на непідконтрольних територіях Донецької і Луганської областей, заявив 6 березня у Краматорську народний депутат, співзасновник міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя", кандидат у президенти Юрій Бойко, повідомляє сайт партії.
"Життя на лінії розмежування наповнене стражданням і безправ’ям. Тисячі пенсіонерів, людей з інвалідністю змушені регулярно перетинати цю лінію, щоб отримати пенсії і соцвиплати, які призначені їм державою. Уряд не виконує рішення суду про виплату пенсій людям, які перебувають на непідконтрольних територіях. Це не їхня вина, що вони там залишилися. Вони повинні отримувати пенсії, які заробили. А дії уряду – це кримінальний злочин. Після зміни влади ми виправимо ситуацію і забезпечимо виплату пенсій у повному обсязі", – пообіцяв політик.
Бойко підкреслив, що в пунктах пропуску скупчуються величезні черги, і там немає нормальних умов для очікування.
"Щоб потрапити у місто за 2 км від лінії розмежування, доводиться долати 300–400 км. Тому сьогодні потрібно відкрити ще кілька пунктів пропуску. Але головне, що треба зробити, – це, звичайно, припинити війну", – заявив він.
Багато людей не може покинути своїх будинків за лінією розмежування, тому що їм нікуди їхати, додав він.
"Вони знають, що на підконтрольній території їх ніхто не чекає і ніяких умов для них не створено. Влада давно забула, що це такі ж громадяни України, яких потрібно захищати, і, по суті, викреслила їх із життя. Необхідно терміново припиняти збройний конфлікт. Відновивши мир, ми повернемо цим людям їхні права та соціальні гарантії, – сказав Бойко. – Є чіткі умови, які прописані у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні, коли держава зобов’язана забезпечувати захист і компенсації постраждалим від конфлікту мирним жителям. Однак вони їх не отримують. У парламенті зареєстровано кілька наших законопроектів, зокрема №4794 і №10058, якими передбачена компенсація за зруйноване житло, матеріальна компенсація та інше. І ми будемо вимагати, щоб наші громадяни мали реальний захист і допомогу".
Згідно із прогнозом ООН, понад 3,5 млн жителів сходу України потребуватиме гуманітарної допомоги 2019 року.
Україна припинила соціальні виплати громадянам, які проживають на підконтрольній бойовикам території Донбасу, наприкінці 2014 року. Згідно з постановою уряду, жителі зони проведення антитерористичної операції, які хочуть отримати допомогу, мають зареєструватися як переселенці і жити на підконтрольній Україні території.
Після додаткової перевірки 2016 року Україна перестала виплачувати пенсії 317 тис. осіб, яких раніше вважали переселенцями, розповів міністр соцполітики Андрій Рева.