Бойко: Владі вигідні війна і невиконання Мінських угод
Єдиний спосіб об'єднати країну – сідати за стіл з усіма учасниками конфлікту і домовлятися, заявив народний депутат, засновник "Опозиційної платформи – За життя" і кандидат у президенти Юрій Бойко.
Припинення бойових дій не вигідне владі в Україні, тому за чотири роки з моменту підписання Мінських угод для їх виконання нічого не зроблено, заявив народний депутат, засновник "Опозиційної платформи – За життя" і кандидат у президенти Юрій Бойко, повідомляє сайт політичної сили.
"Сьогодні – чотири роки з моменту підписання Мінських угод, які також були схвалені окремою резолюцією Ради Безпеки ООН. Влада, будучи стороною-підписантом, не прагне виконувати цю угоду, тому що війна приносить їй прибуток. Ніякого миру за цього режиму не буде, оскільки він не зацікавлений у поверненні українських громадян і українських територій, де його ніколи підтримувати не будуть", – упевнений Бойко.
Політик вважає, що представники влади ставлять особисті інтереси вище від державних і не здатні домовлятися про мир.
"Наживаючись на війні, влада проводить політику ескалації ненависті, замість того щоб знизити градус протистояння і напруги в суспільстві. Блокада людей і територій, військові адміністрації і воєнний стан. Вони використовують будь-які методи, щоб утриматися у владних кріслах. Але їм це не допоможе. Єдиний вихід об'єднати країну – сідати за стіл з усіма учасниками конфлікту і домовлятися, приймати прийнятні для всіх сторін рішення, щоб припинити цю п'ятирічну бійню. В історії є приклади успішних переговорів і потрібно користуватися цим досвідом. Мир в Україну принесуть переговори, а не чергові хвилі мобілізацій від влади-банкрута", – підкреслив нардеп.
Відновлення миру він назвав своїм першим завданням у разі перемоги на виборах.
"Переважна більшість українців хоче миру. І ми повернемо його в країну політичним шляхом. У нас є чітка програма дій, як цього досягти", – зазначив Бойко.
12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.
Комплекс заходів підписали екс-президент України, тодішній представник України в мінській групі Леонід Кучма, тодішній посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, а також тогочасні ватажків бойовиків "ДНР" і "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Повна назва другого документа – Декларація президента Російської Федерації, президента України, президента Французької Республіки і канцлера Федеративної Республіки Німеччина на підтримку Комплексу заходів із виконанню Мінських угод. Хоча в назві згадують лідерів чотирьох держав, вони не ставили під документом своїх підписів.
12 лютого 2019 року о 22.00 за київським часом у Нью-Йорку розпочнеться засідання Ради Безпеки ООН, скликаної за ініціативою Росії. Російська делегація мотивує скликання Радбезу четвертою річницею ухвалення Мінських угод.