Борислав Береза запропонував звільнити Лещенка з наглядової ради "Укрзалізниці"
Ексзаступник голови комітету ВР із питань запобігання та протидії корупції, колишній нардеп Борислав Береза розкритикував бездіяльність членів наглядової ради "Укрзалізниці". Про свою позицію він заявив в ефірі авторської програми "Під особистий контроль".
"Щоб реформи вдалися, антикорупційні органи мають нарешті прокинутися та люто і безжально карати корупціонерів. Та й посміховисько в особі головного залізничного "антикорупціонера" [екснардепа, голову антикорупційного комітету в наглядовій раді “Укрзалізниці” Сергія] Лещенка варто вже замінити на когось більш професійного, як і решту сумнівних персонажів у наглядовій раді УЗ", – заявив Береза.
На його думку, величезні зарплати в наглядовій раді контрастують із реальною ефективністю цього органу.
"Зарплати керівництва і членів наглядової ради "Укрзалізниці", їхні повноваження і функції – окрема болюча тема. Її можна описати трьома словами: дорого, безглуздо, шкідливо для бюджету, – сказав політик. – І як вишенька на торті – ще 10% згори до своєї зарплати Сергій Лещенко отримує як очільник комітету з питань комплаєнсу та антикорупції, утвореного при наглядовій раді УЗ. Він ще й Андерса Ослунда туди взяв! Гідна пара! Скажіть: може хтось чув, як Лещенко озвучив хоча б одне звинувачення комусь в "Укрзалізниці"? Розкрив хоч найменшу схему, щоб виправдати своє недолуге перебування на цій посаді?! Він лише безпорадно пише пости та відеозвернення в соцмережах".
Національне антикорупційне бюро розслідує 21 кримінальне провадження, пов'язане з корупцією у сфері діяльності "Укрзалізниці" та інших державних транспортних підприємств, повідомляв "Обозреватель" із посиланням на відповідь НАБУ на запит інтернет-видання.
5 травня Держаудитслужба повідомила на своєму сайті, що з початку 2018-го до 30 вересня 2019 року в "Укрзалізниці" виявили порушення на суму 11,8 млрд грн.
У вересні 2020 року під час обшуків у Києві й Одесі у службових приміщеннях "Укрзалізниці" і офісі комерційної структури правоохоронці виявили оригінали печаток підприємств з ознаками фіктивності, чорнову бухгалтерію, фінансово-господарську документацію та матеріали листування фігурантів. Також вилучено понад 1,2 млн грн, на які суд наклав арешт, повідомляла пресслужба СБУ.