Боровой: 9 Травня – частина пропагандистської кампанії Кремля. Її мета – навчити громадян ненавидіти весь світ G

Боровой: Російська пропаганда спрямована на відновлення радянських стереотипів
Фото: Константин Боровой / Facebook

Пілотки, одягнені у військову форму старого зразка діти – це тонко організована пропаганда, ефекту якої багато хто недооцінює, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.

Святкування 9 Травня є істотним елементом пропаганди, яка спрямована формування підтримки чинної влади в Росії. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой.

"9 Травня – істотна частина пропагандистської кампанії Кремля. Її ціль – мобілізація громадян на підтримку влади. Інше завдання пропаганди – навчити громадян ненавидіти весь світ. Володимир Путін (президент РФ,"ГОРДОН") сьогодні виступав на параді та повідомив новину: російський народ переміг фашизм. Цей офіційний виступ – пропаганда. Він сам нею займається", – підкреслив співрозмовник.

На його думку, пропаганда спрямована переважно на росіян, але так само впливає і на російськомовних громадян західних країн.

"Як виявилося, російськомовні, які проживають за кордоном  – це хороший інструмент впливу і на західні аудиторії. Тому кремлівська пропаганда спрямована і на громадян Німеччини, Ізраїлю, США, – це кілька мільйонів людей. Серйозна цифра. Моделі Путіна та пропагандистські установки копіюють у деяких країнах колишнього СРСР, наприклад, у тій же Білорусі. Але не думаю, що завдання Лукашенка (президент Білорусі Олександр Лукашенко,"ГОРДОН") забезпечити підтримку Путіну, а скоріше, він прагне зберегти власну владу. Він бачить, наскільки ефективна пропагандистська кампанія стримує протестні настрої та дозволяє утримуватися при незаконно одержаній владі Путіну, і він намагається повторювати", – заявив Боровой.

Він уважає, що використання під час травневих свят військової форми старого зразка для дітей є інструментом формування некритичного мислення на підсвідомому рівні.

"Не треба шукати якоїсь особливої логіки. Пропаганда спрямована на відновлення радянських стереотипів. Багато хто сміється чи обурюється, коли бачить ці пілотки, одягнених у військову форму старого зразка дітей. Але це як раз і є те саме відновлення пропагандистського стереотипу перемоги радянського народу, реанімація радянських стереотипів. І це найлегший спосіб не сприймати інформацію критично: "Ми перемогли" – усе, крапка. Це дуже тонко та професійно організована пропаганда, ефект якої багато хто недооцінює. Вона впливає не на свідомий рівень, а саме на підсвідомий, що значно ближче до тієї частини мозку, яка створює переконання", – повідомив експерт.

Сьогодні, 9 травня, в Україні відзначають День перемоги над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні. Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна категорично відкидає намагання Росії використати перемогу над нацизмом у Другій світовій війні для задоволення своїх реваншистських, імперських й експансіоністських потреб.

ЗМІ повідомляли, що російські політтехнологи готують серію провокацій у південних і східних містах України за допомогою акції "Безсмертний полк".

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що йому відомо про плани провокацій на 9 травня в українських містах. Водночас у Службі безпеки України повідомили, що не знайшли підстав для заборони акції "Безсмертний полк".

9 травня сталися сутички між учасниками акції "Безсмертний полк" і проукраїнськими активістами в Запоріжжі.

У Києві учасників маршу "Безсмертний полк" закидали яйцями та картоплею активісти Організації українських націоналістів. Також в учасників ходи кинули димову шашку. Як повідомили представники Київської міської організації Добровольчого руху Організації українських націоналістів, уранці їхній офіс заблокували поліцейські.