Буданов: Дійти швидко до перемир'я реально, до миру – ні

Буданов: Дійти швидко до перемир'я реально, до миру – ні
Буданов не вірить у швидкий мир із РФ
Фото: gur.gov.ua

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в опублікованому 27 лютого інтерв'ю "Укрінформу" прокоментував тактику країни-агресора Росії у спробах переговорів.

За його словами, Кремль і далі використовуватиме "батіг і пряник", тиснучи на Україну і пропонуючи преференції тим сторонам, які готові стати на російський бік.

"Тут інше питання – перемир'я чи мир. Це абсолютно різні речі. Дійти швидко до перемир'я, я просто особисту можу сказати думку, – у принципі, це реально. Дійти швидко до миру – ні", – сказав глава ГУР Міноборони.

У тому самому інтерв'ю начальник воєнної розвідки заявив, що за умови збереження експорту природних ресурсів РФ здатна вести війну й далі.

"Проблеми вже з'явилися, але не треба себе обманювати... Тобто вплив [війни] фінансово-економічний, негативний, на РФ уже відчутний. Але знову ж таки кажу: допоки є нафта, газ, метал, дорогоцінні метали й каміння, доти вони будуть балансувати", – резюмував Буданов.

Контекст:

19 лютого Буданов заявляв, що 2025 року, імовірно, буде досягнуто режиму припинення вогню в Україні. За його словами, стартові позиції України і країни-агресора Росії діаметрально протилежні, водночас встановлення припинення вогню можливе.

"Ви знаєте, це парадоксальна ситуація. Попри те, що стартові позиції сторін діаметрально протилежні, ось наскільки це можливо, водночас я думаю, що цьогоріч ми прийдемо до режиму припинення вогню. Наскільки це буде довго, наскільки це буде ефективно – це інше питання. Але те, що це станеться, я думаю, що це станеться".

23 лютого він ще раз заявив, що вірить у закінчення повномасштабної війни 2025 року. "Ви почули, до речі, від кількох спікерів, що як мінімум РФ потрібен перепочинок, припинення вогню для того, щоб наростити зусилля, не вистачає їй сил, – зазначив Буданов. – Це одна із причин. Друга – велика фінансова ціна війни для РФ".