Через історію зі "списком Йованович" Луценко заявив Порошенку про готовність подати у відставку ще до виборів – "Страна"
Без рекомендації президента України Петра Порошенка генпрокурор Юрій Луценко не "наїхав" би на американського посла в Києві Марі Йованович, але "крайнім" зробили главу ГПУ, зазначає джерело "Страны".
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив президенту України Петрові Порошенку, що готовий піти у відставку у зв'язку з тим, що його "зробили крайнім" в історії із так званим списком Йованович. Про це 23 березня з посиланням на джерела в оточенні генпрокурора повідомила "Страна".
В опублікованому 20 березня інтерв'ю телевізійній версії сайта The Hill Луценко заявив, що під час першої зустрічі з ним посол США в Україні Йованович передала йому перелік осіб, щодо яких не можна проводити розслідування.
Співрозмовник "Страны" стверджує, що генпрокурор не дав би такого інтерв'ю без рекомендацій Порошенка.
"Вони в такий спосіб намагалися сподобатися [президентові США Дональду] Трампу і республіканській частині істеблішменту. І заручитися їхньою підтримкою на виборах й одразу після них. Але, мабуть, не врахували, що наїзд на американського посла в будь-якому разі сприйматимуть як наїзд на Америку. Що Петрові Порошенку у Вашингтоні дуже швидко пояснили, і він одразу ж дав задній хід, фактично зробивши крайнім Юрія Віталійовича", – сказало джерело.
За його словами, "Луценка це обурило, і він уже повідомив президента, що готовий у такому разі подати у відставку ще до закінчення президентських виборів".
В оточенні Луценка поки не розуміють, ідеться про серйозний намір подати у відставку чи це лише емоції генпрокурора.
Діалог із посольством США, під час якого нібито йшлося про "список Йованович", відбувся у зв'язку з розслідуванням справи про розтрату технічної допомоги американського уряду на суму $4 млн, яку було призначено Генпрокуратурі України, але у відомство вона так і не надійшла, говорив Луценко.
Спікер Луценка Лариса Сарган заявляла, що в списку були імена народних депутатів, але відмовилася їх назвати.
У коментарі The Hill представник Державного департаменту США назвав "відвертою фальсифікацією" твердження Луценка про передання йому послом списку людей, яких нібито не дозволено переслідувати. Речник Держдепу додав, що одразу після Революції гідності 2014 року Штати підтримували фундаментальну реформу сфери юстиції України, проте, коли "політична воля для справжніх реформ у кількох генпрокурорів, що змінювали один одного, виявилася недостатньою", грошову допомогу перенаправили на "продуктивніші проекти".
У посольстві США в Україні повідомили, що заяви Луценка не відповідають дійсності і мають на меті підірвати репутацію посла Йованович.
Порошенко заявив про свою повну підтримку Йованович.