Чинний голова ОБСЄ приїхав із візитом до Києва
"Після дев'ятигодинної подорожі потягом ми прибули до Києва. Із нетерпінням чекаємо на продуктивні зустрічі з українськими лідерами для обговорення шляхів зміцнення безпеки і стабільності в регіоні й надання допомоги людям на місцях", – написав Османі.
У пресслужбі ОБСЄ уточнили, що зустрічі нового голови організації будуть присвячені гуманітарним проблемам і проблемам безпеки, із якими стикається Україна через повномасштабне вторгнення Росії.
"Обговорення передбачатимуть найнагальніші потреби населення, інститутів та громадянського суспільства України, а також роль ОБСЄ у зміцненні стійкості країни й вирішенні численних проблем, які виникають", – ідеться в повідомленні.
Османі планує також відвідати Київську область, щоб побачити наслідки війни для цивільного населення й цивільної інфраструктури, а також дізнатися, яка допомога потрібна цьому регіону.
Контекст:
У квітні 2022 року ОБСЄ заявила, що закриває спеціальну моніторингову місію в Україні. Організація ухвалила таке рішення після того, як РФ у березні заблокувала продовження мандата місії.
Із 1 липня припинив роботу і український офіс координатора проєктів ОБСЄ через те, що Росія не погодила продовження мандата ОБСЄ в Україні. Офіс провадив діяльність в Україні протягом 23 років.
2 серпня тодішній голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау оголосив про запуск нової програми ОБСЄ для України. Вона передбачає, зокрема, протидію незаконному переміщенню українців, сексуальному насильству з боку окупантів.
29 вересня стало відомо, що ОБСЄ й далі вестиме проєктну діяльність в Україні.
У листопаді делегація України заявляла про бойкотування роботи в Парламентській асамблеї ОБСЄ через небажання організації змінити правила й вигнати Росію.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і президент Володимир Зеленський закликають ОБСЄ виключити Росію з організації. Генеральна секретарка ОБСЄ Хельга Шмід вважає, що робити цього не треба, оскільки "колись нам знову знадобляться канали спілкування".