Член наглядової ради медіа-групи "Україна" про звинувачення радника голови ОП: Шантажем і погрозами займається не канал "Україна 24", а ті, хто бойкотує пресу

У наглядовій раді наголосили, що редакційну політику каналу, як і всіх інформаційних активів групи, формують незалежно
Скріншот: Сьогодні / YouTube
Член наглядової ради медіа-групи "Україна" Дмитро Белянський у відповідь на звинувачення радника глави Офісу президента Михайла Подоляка заявив, що шантажем та погрозами займається не канал "Україна 24", а ті, хто бойкотує пресу та займається дискредитацією незручних журналістів. Відповідну заяву оприлюднено на сайті видання "Сьогодні", яке входить до складу медіа-групи.

"Ми змушені нагадати Подоляку, що шантажем та погрозами займається, радше, не канал "Україна 24", а ті, хто бойкотує пресу, висуває умови для участі ньюсмейкерів влади в інформаційних програмах та проводить дискредитаційні кампанії щодо незручних журналістів", – йдеться у заяві.

Белянський підкреслив, що редакційну політику каналу, як і всіх інформаційних активів групи, формують незалежно, виходячи з інтересів суспільства та відповідно до професійних стандартів журналістики, і акціонер не втручається у редакційний процес. Белянський також прокоментував заяви Подоляка щодо складу гостей, які можуть вільно викладати свою позицію в ефірі телеканала.

"Звинувачуючи канал у висвітленні діяльності та підтримці "непрохідних" політиків, Подоляк мовчить про те, що канал висвітлює діяльність усіх українських політиків – від шостого президента України Володимира Зеленського до кожного претендента на цю посаду. Вони стають "прохідними" чи "непрохідними" точно не внаслідок дій каналу", – йдеться у заяві.

Контекст:

1 листопада в інтерв'ю виданню "Бабель" Подоляк звинуватив українські телеканали, зокрема "Україна 24", у "прямому шантажному тиску на владу через ті чи інші інформаційні продукти".

Ведучі програми "Зворотній відлік" на Суспільному Мирослава Барчук та Павло Казарін 19 жовтня заявили про тиск з боку Офісу президента. Барчук повідомила, що в ОП висували ультиматуми про присутність представників парламентської фракції "Слуга народу" на ефірах, а коли редакція програми відмовилася виконувати умови, нардепи від монобільшості не прийшли на програму.

Подоляк заперечував тиск на ведучих, але сказав, що "депутати фракції або інші представники широкої команди влади можуть отримати консультування" щодо ефірів.

Відсутність в ефірі програми 18 жовтня представників "Слуги народу" – це рішення не редакції, а представників парламентської фракції, наголосили у Національній суспільній телерадіокомпанії України.