Чорне море має бути безпечною акваторією – Зеленський
Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Зеленський підкреслив, що ця поїздка Зурабішвілі до Києва – перший офіційний візит президента Грузії за останні 15 років.
Зурабішвілі зазначила, що відносини двох країн нормалізуються, хоча і "певний час був втрачений".
"У нас є спільні цілі – деокупація, ЄС та НАТО, зростання міжрегіонального співробітництва. Деокупація – це біль наших країн, шкода й виклик", – підкреслила президентка Грузії.
Вона додала, що Київ і Тбілісі "на шляху до НАТО досягли дуже великого успіху в напрямі сумісності, що підтвердив саміт Альянсу 14 червня, на якому було підтверджено політику відкритих дверей".
"Наше завдання на шляху інтеграції [в НАТО] – посилити співробітництво, особливо у сфері кібербезпеки та безпеки Чорноморського регіону", – сказала Зурабішвілі.
Зеленський теж говорив, що безпека в Чорноморському регіоні – одне з головних завдань України та партнерів.
"Чорне море має бути безпечною акваторією, вільною для торгівлі та судноплавства. Ми прагнемо посилити взаємодію між нашими країнами, флотами держав-партнерів у Чорному морі. Активно працюємо над реалізацією цієї ініціативи з Грузією та іншими сусідами, і я сподіваюся, незабаром побачимо конкретний прогрес", – додав він.
Контекст:
Президентка Грузії прибула в Україну ввечері 22 червня, зустрічі глав держав відбудуться сьогодні у двох форматах: тет-а-тет і в розширеному складі.
Зурабішвілі – перша в історії Грузії жінка-президент. Її обрали 2018 року. Це її перший візит в Україну.
Зеленський і Зурабішвілі зустрічалися у Варшаві 1 вересня 2019 року в межах участі в меморіальних заходах із нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни. Тоді глави держав домовилися про взаємні візити.
У березні 2020 року Зурабішвілі скасувала через пандемію коронавірусу заплановані візити в Україну, Болгарію та Бельгію. У липні президентка Грузії заявила про готовність відвідати Україну з офіційним візитом, щойно з'явиться можливість.