Данилюк: Зацікавлених у моїй відставці немало, але мене це не хвилює

Данилюк: Я знаю, що багато хто був би щасливим, якби я подав у відставку
Фото: Олександр Данилюк / Facebook

На думку міністра фінансів України Олександра Данилюка, прем'єр-міністр Володимир Гройсман найменше зацікавлений у його відставці.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив у інтерв'ю "Економічній правді", що багато хто зацікавлений у його відставці.

Він наголосив, що заяву про звільнення писати не планує.

"Я ніколи такого не казав, і навіть на засіданні Кабміну, коли у нас була розмова із прем'єром, я сказав: "Подавайте мене у відставку, якщо не підтримуєте мене. Сам я заяву писати не буду". Я знаю, що багато хто був би щасливий, якби я подав у відставку", – сказав міністр.

На думку Данилюка, прем'єр-міністр Володимир Гройсман найменше зацікавлений у його відставці.

"Але зацікавлених багато. Вони є в кожній сфері, яку ми розчистили від корупції, від впливу власних інтересів. Наприклад, при запуску відкритих електронних реєстрів із відшкодування ПДВ хтось постраждав. Націоналізація "ПриватБанку" зменшила олігархічний вплив [Ігоря] Коломойського", – зазначив він.

Данилюк підкреслив, що силовим органам "також довелося обмежити свої побажання".

"Із чого все це почалося? Просто перший раз в історії хтось наважився сказати: "Знаєте, пане генеральний прокурор, не повинно бути такої прокуратури в країні, яка тисне на бізнес, на суспільство, на уряд. Щось забагато прокурорів у нас. Реформу не можна імітувати, треба підкріплювати її скороченням фінансування", – додав міністр.

Він наголосив, що багато людей його підтримує: "Ще раз: зацікавлених у моїй відставці немало, але мене це не хвилює. Для мене важливо, що є набагато більше людей, які мене підтримують. Ми робимо правильні речі".

Данилюк зазначив, що заяви про його можливу причетність до ухилення від сплати податків не відповідають дійсності, як і інформація про наявність незадекларованої квартири в Лондоні. На думку міністра, він стикається з тим, що використовуватимуть під час виборчої кампанії проти людей, які мають активну позицію й наважаться її відстоювати.

"Це просто початок", – підкреслив він.

23 травня під час обговорення кадрових питань на закритому засіданні Кабміну між Данилюком і Гройсманом сталася перепалка, повідомило інтернет-видання LB.ua з посиланням на присутніх на засіданні міністрів. За їхньою інформацією, Данилюк "у досить ультимативній формі висунув вимогу призначити собі п'ятого заступника, подання на якого давно зроблено, а Гройсман відповів, що не робитиме цього. У відповідь глава Мінфіну заявив, що нехай у такому випадку на нього самого готують подання на відставку.

На цьому ж засіданні уряд проголосував за перепідпорядкування собі напряму Державної фіскальної служби в обхід Міністерства фінансів, що, за оцінками видання ZN.UA, "суттєво посилює позиції Гройсмана і нівелює роль Мінфіну в уряді".

31 травня "Економічна правда" повідомила, що в листі представникам G7 Данилюк описує конфлікт із прем'єром і небажання глави Кабміну призначити Яну Бугрімову заступником міністра через спробу поставити на цю посаду людину, яку пропонував президент. Крім того, глава Мінфіну заявив про втручання влади у процес реформування Державної фіскальної служби України. Видання стверджує, що Данилюк також запропонував Гройсману подати в парламент прохання про його відставку.

Гройсман у відповідь заявив, що лист був неприйнятним і підриває довіру до самої України. За словами прем'єра, міністр фінансів попросив вибачення.

За інформацією ZN.UA, 30 травня члени Кабінету Міністрів проголосували за звернення до Верховної Ради із проханням відправити Данилюка у відставку.