Данілов пов'язує висловлювання Маска про Україну з бізнесом: Пам'ятаєте, він казав, що купуватиме відому соцмережу? Потім відмовився

Данілов про заяви Маска (на фото): Я не виключаю, що це може бути ситуація, пов'язана саме з бізнес-процесами бізнес на інформації
Фото: ЕРА
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов вважає, що політичні заяви американського бізнесмена Ілона Маска можуть бути пов'язані з бізнесом.

Про це він заявив в інтерв'ю "Радіо НВ", яке вийшло 13 жовтня.

Секретаря РНБО запитали, що він відповів би на останні заяви Маска у Twitter.

"Нам треба для себе визначити: він бізнесмен чи він політик? – відреагував Данілов. – Справа в тому, що дуже велика кількість розумних бізнесменів заробляють на політиці. І те, що робить Маск, це може бути одним з елементів його чималого заробітку, коли акції його компанії після певних заяв падають і хтось скуповує їх – чи то оточення Маска, чи то якісь інші дійові особи цього дійства. Я не виключаю, що це може бути ситуація, пов'язана саме з бізнес-процесами – бізнес на інформації. Пам'ятаєте, свого часу він казав, що він буде купувати одну з доволі відомих соцмереж? Потім він відмовився".

Ідеться про угоду Маска з Twitter. Данілов зазначив, що коли відбуваються такі процеси, "коливання акцій відбуваються шалені".

"Мова йде про мільярди, а не про сотні мільйонів доларів. Хочу зауважити, що тут треба доволі уважно оцінювати ситуацію", – додав він.

Данілов підкреслив, що Україні "ніякі поради масків або інших абсолютно не потрібні".

"Наша країна самостійно буде приймати рішення, як нам жити, чим нам займатися й у який спосіб ми будемо боронити нашу країну. [...] Ми – незалежна, самостійна держава. Ми дякуємо всім країнам-партнерам, які нам у цьому допомагають, беруть участь. А якщо дехто на цьому заробляє – на коливанні курсів або на якихось інших речах – у кожного своя доля", – резюмував він.

Контекст:

Маск підтримував Україну після початку повномасштабного вторгнення РФ. Зокрема, він надав країні термінали супутникового зв'язку Starlink. Ці системи забезпечують зв'язком українських військових і жителів деокупованих населених пунктів. Проєкт, за твердженням бізнесмена, коштував його компанії $80 млн.

У жовтні він зробив серію скандальних твітів, пов'язаних із війною в Україні. Зокрема, запропонував своїм користувачам у Twitter проголосувати щодо "формули миру" між Україною та РФ, яка, зокрема, передбачає визнання українського Криму "російським".

Пізніше він також назвав перемогу України у війні проти РФ "малоймовірною" і заявив, що "воля людей на Донбасі й у Криму має вирішити, у складі Росії вони чи України". Маска розкритикували, відповів на його висловлювання і президент України Володимир Зеленський.

Бізнесмен 4 жовтня повідомив, що "все ще дуже підтримує" Україну, а 8-го розповів у Twitter про спілкування з президентом РФ Володимиром Путіним 2021 року.

11 жовтня видання Vice написало, що Маск перед публікацією скандальних твітів обговорював тему України з Путіним і російський президент погрожував застосуванням ядерної зброї, якщо Україна не погодиться на його умови. Бізнесмен спростував це повідомлення. "Я розмовляв із Путіним лише один раз, і це було приблизно 18 місяців тому. Темою був космос", заявив він.