Данілов заявив, що Німеччина і Франція мають відповідати за окупацію Криму
ФРН і Франція 2008 року заблокували надання плану дій щодо вступу в НАТО Україні та Грузії, після цього Росія окупувала частину територій двох пострадянських країн. Про це 4 червня на брифінгу після засідання Ради національної безпеки та оборони заявив секретар РНБО Олексій Данілов, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Відповідаючи на запитання про завершення Росією будівництва газогону "Північний потік – 2", Данілов сказав, що це виклик не тільки для України.
"Це виклик для Польщі, для багатьох країн, які розуміють, що таке Російська Федерація, чи можна їй довіряти", – зазначив він.
Данілов підкреслив, що в Росії є потужні партнери в Європі, які зацікавлені у співпраці із РФ.
"Треба припиняти недосказані речі. Перш за все, це Німеччина і Франція, які є безпосередньо політичними й економічними партнерами Росії. Нам це дуже-дуже неприємно. Саме ці країни у 2008 році відмовили Грузії й Україні у ПДЧ, коли майже все було готово. І ми пам'ятаємо, що у 2008 році на Грузію напала Російська Федерація, після цього у нас є ситуація з окупованим Кримом. Чи має за це нести якусь відповідальність Німеччина і Франція? Я вважаю, що має. Тому що, крім економічного зиску, є й політичні речі", – сказав Данілов.
Він підкреслив, що європейські країни не вжили заходів для захисту недоторканності кордонів країн, які було затверджено 1991 року.
Контекст:
8–12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Згодом РФ визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії. Окрім Росії, це зробили Нікарагуа, Венесуела, Науру і Сирія. Згідно із грузинським законодавством, Абхазія і Південна Осетія – окуповані РФ території.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.