Давиденко: Ми вже тиждень-півтора як мали запровадити тотальний локдаун. Немає керівників із яйцями
Приурочити локдаун до якоїсь конкретної дати – абсурдна ідея. Таку думку висловив у коментарі виданню "ГОРДОН" бізнесмен, ексдепутат Київради Олексій Давиденко.
"Локдаун запроваджують, коли наближається колапс системи охорони здоров'я. Усі, хто сьогодні перебуває в медичному середовищі, чітко розуміють, що реанімації вже на межі колапсу, тому що не вистачає ліжок навіть у містах-мільйонниках. А райцентри на межі колапсу через брак звичайних стаціонарних ліжок, під'єднаних до кисню. Як можна у принципі обговорювати карантин, приурочений до вихідного дня, Нового року чи ще чогось? Я вважаю, влада має говорити не про це. Вона має говорити, що локдаун потрібно запроваджувати з такого числа, тому що ми не справляємося, у нас не вистачає ліжок із киснем, лікарі валяться з ніг. У нас люблять відкривати об'єкти або вручати нагороди на честь якогось свята. І зараз аналогічна ситуація – ми шукаємо дату для запровадження локдауну. Я вважаю, це абсурд", – підкреслив Давиденко.
Він зауважив, що система охорони здоров'я може й не витримати до 25 грудня.
"Ми всі обивателі. Ми не володіємо статистичними інсайдом, як МОЗ, Офіс президента і РНБО. Сказати, наша математична модель засвідчила, що 25 грудня треба закритися, – це позиція. А закритися до Різдва – це не позиція. Зважаючи на те, хто мені телефонує, що в мене купують, що затребуване в системі охорони здоров'я (я багато спілкуюся з лікарями та медперсоналом), ми вже тиждень-півтора як мали запровадити тотальний локдаун. Ми б спокійно його прожили, не поставили б систему медицини на коліна й до 15 грудня вийшли з карантину, встигли б ще заробити і піти на новорічні свята, які характеризуються дуже низькою активністю людей. Українці й так будуть сидіти до 7 січня вдома. Для цього не треба вводити карантин", – зазначив співрозмовник.
Він вважає, що для закриття країни на карантин у влади не вистачає бажання взяти на себе відповідальність.
"Немає керівників із яйцями. Немає того, хто готовий узяти відповідальність. Коли ти перебуваєш у бізнесі, ти весь час змушений ухвалювати рішення (популярні і непопулярні). Керівники звикли щодня десятки разів брати на себе відповідальність – перед акціонерами, власниками, співробітниками та їхніми сім'ями. Тому тебе цінують. А туди [у владу] хвилею винесло аферистів, які не в змозі ухвалювати рішення. Ми це бачимо. Навіть якщо помилилися, доведіть розпочате до кінця. Вони просто не ухвалюють жодних рішень, а підвішують ситуацію. На вузлики підвішують купу проблем, і всі вони висять. Із локдауном аналогічна ситуація", – резюмував Давиденко.
1 грудня глава Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, локдаун в Україні запроваджуватимуть, але дату ще обговорюють. "Або у грудні, або із 2 січня. Зараз триває дискусія з фахівцями щодо цього. Те, що локдаун буде – це 100%", – підкреслив Данілов.
25 листопада стало відомо, що Кабінет Міністрів та Офіс президента України розглядають можливість запровадження жорсткого локдауну. В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко говорив, що рішення про введення жорсткого карантину можуть ухвалити за підсумками аналізу ефективності "карантину вихідного дня".
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 1 грудня в Україні захворіло 745 123 особи, видужало 355 172 людини, померло – 12 548.